POKOJE DZIECIĘCE: jakie KOLORY ŚCIAN do pokoju ucznia. Pokój dla dziecka ZDJĘCIA

2013-07-16 8:06

Kolory ścian w pokoju dziecka, a zwłaszcza ucznia, powinny sprzyjać koncentracji i dobrej nauce. Jeśli dziecko woli bardziej żywe kolory ścian w swoim pokoju, nie musimy z nich rezygnować. Radzimy, jak dobierać kolory ścian w pokoju dziecka.

Na ścianach w pokoju pierwszoklasisty sprawdzą się błękity i zielenie. Są to kolory ścian, które uspokajają i pomagają się skoncentrować, co w przypadku debiutujących uczniów ma szczególnie duże znaczenie.

Żywe kolory ścian w pokoju dziecka

Co zrobić, gdy maluch woli pomarańcze, róże albo beże? Spełnijmy jego pragnienia. Najważniejsze jest, by kolory ścian w pokoju dziecka były jasne, ale nie nudne - pozwolą one zachować pewien kompromis między gustami rodziców a upodobaniami maluchów.

Mocniejsze, wyraziste barwy - tak lubiane przez maluchy - niech pojawią się w pokoju dziecka jedynie w charakterze akcentów: drzwiczek szafek, zasłonek, narzuty na łóżko, naklejki na ścianę czy dywanu. W przeciwnym razie na dłuższą metę będą męczące.

Ściany warto pomalować ekologiczną farbą emulsyjną odporną na zmywanie, a na jednej z nich (najlepiej nad biurkiem) dobrze jest powiesić korkową tablicę, by świeżo upieczony uczeń przypinał do niej karteczki z ważnymi informacjami.

pokój dziecka aranżacja-kolory ścian
Autor: Marcin Czechowicz