Pokój młodzieżowy: pokój dla nastolatka w wersji light

2015-05-12 14:29 Anna Rychlewicz

Pokój nastolatka to niemałe wyzwanie. Czy możliwa jest efektowna aranżacja pokoju młodzieżowego utrzymana w skrajnym minimalizmie? Wnętrze, które nie tylko odzwierciedla charakter młodego człowieka, ale jednocześnie spełnia wszystkie konieczne funkcje, to twardy orzech do zgryzienia dla projektanta. Jak zaprezentuje się pokój nastolatka, którego znakiem charakterystycznym jest prostota formy i minimum treści? Zobaczcie wizualizacje wnętrza skrajnie minimalistycznego i skrajnie nowoczesnego.

Aranżacja pokoju nastolatka to twardy orzech do zgryzienia. Zaaranżować przestrzeń na tyle neutralnie, by możliwe było jej dowolne kształtowanie? Zaprojektować wnętrze, które będzie odzwierciedleniem zainteresowań i osobowości młodego człowieka? Czy urządzić pokój młodzieżowy na wskroś nowoczesny, który z łatwością dostosuje się do potrzeb lokatora? Optymalne rozwiązanie w tej kwestii znalazł Grzegorz Grzywacz z ALE DESIGN!

Pokój nastolatka: nowoczesny minimalizm z funkcją praktyczną

Pokój nastolatka został pomyślany jako przestrzeń będąca ikoną minimalizmu. Prostota form, brak zbędnych dodatków, monochromatyczna kolorystyka przełamała drobnym akcentem ożywiającym całość aranżacji pokoju młodzieżowego. Taka koncepcja wnętrza może sprawdzić się idealnie! Na plan pierwszy projektu pokoju nastolatka wysuwa się biała ściana, która z dumą prezentuje zdobycze młodego lokatora – gitary. Ożywczym akcentem aranżacji pokoju młodzieżowego ma być ściana z oknami, która została pomalowana na delikatny kolor cappuccino. Kolorystycznym przełamaniem stonowanego wnętrza pokoju są dodatki dekoracyjne w kolorze pomarańczowym. Ta sama barwa przejawia się także w zabudowie meblowej na jednej ze ścian. Ta została pomyślana jako jednolita zabudowa o ażurowej strukturze, która zapewniając optymalne ilości miejsca do przechowywania w pokoju młodzieżowym, gwarantuje także spore ilości miejsca do eksponowania bibelotów czy miejsce do przechowywania książek. Strefa do nauki została zaplanowana w bezpośrednim sąsiedztwie strefy nocnej, która została wyznaczona za pomocą minimalistycznego tapczanu. Nad nim zaplanowano geometryczną zabudowę wykonaną z forniru, która jednocześnie staje się samoistną dekoracją przestrzeni. Idealnym domknięciem młodzieżowej i nowoczesnej aranżacji przestrzeni jest podłoga w kolorze jasnego drewna, która wizualnie ociepla całość projektu pokoju dla chłopca.