Pokój młodzieżowy. Biurka i półki
Pokój młodzieżowy musi mieć wydzielone wygodne miejsce do nauki. Przydadzą się pojemne półki i wygodne biurko. System półek w pokoju stał się funkcjonalnym sposobem na zagospodarowanie górnej strefy wnętrza. W pokoju młodzieżowym znalazło się w ten sposób sporo miejsca na książki.
Autor: Krzysztof Zasuwik
Wnęka oklejona została fototapetą w żółto-czarne kwiaty i oświetlona kinkietem, tworząc miejsce do odpoczynku i czytania.
Żeby można było wygodnie się uczyć pokój młodzieżowy musi być funkcjonalnie urządzony. W pokoju młodziezowym wokół biurka powinien panować porządek. I to niezależnie od tego, czy ma się do dyspozycji duży pokój, czy niewielki kącik z biurkiem. Książki, podręczniki, zeszyty, akcesoria papiernicze, które muszą być zawsze pod ręką, należy starannie rozmieścić, dbając o wygodę ucznia. Dzięki temu łatwo po nie sięgnie, nie tracąc czasu na poszukiwanie potrzebnych rzeczy. Ta idea przyświecała projektantom w trakcie aranżacji wnętrza - w pokoju młodzieżowym musiało się znaleźć miejsce na sporą ilość książek, albumów i dokumentów.
Jak urządzić pokój młodzieżowy: biurko i półki
Ściana, w bezpośredniej bliskości blatu wspartego na drewnianych kobyłkach, zaopatrzona została w system półek i schowków. Półkowy labirynt jest nie tylko praktyczny, ale także dekoracyjny. Pionowe i poziome, przecinające się linie ciekawie komponują przestrzeń ściany. Na sąsiedniej ścianie, we wnęce, zorganizowany został rodzaj zacisznego siedziska-leżanki, gdzie można odpocząć na miękkich poduchach, oczywiście także w otoczeniu wszechobecnych półek. Na dole w kasetonach umieszczono szuflady, a na górze, nad wnęką, otwarte półki na podręczny księgozbiór.