Martyna sama zaprojektowała pokój dla dwóch synów. Prosty trik na metamorfozę wnętrza

2023-05-10 14:25

Jesteśmy w Będzinie. Tu spokojny Filip i rozbrykany Tymek dzielą pokój urządzony przez ich mamę. Kontrastowe kolory dobrze odzwierciedlają różnice charakterów obu chłopców.

Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski

Filip i Tymek to bracia o diametralnie różnych osobowościach, którzy doskonale się uzupełniają. Tak jak kontrastowe kolory ich pokoju. Kiedy młodszy z braci, Tymek, wyrósł z dziecięcego łóżeczka, mama chłopców, Martyna, zabrała się za urządzanie ich wspólnej przestrzeni. Na zagranicznych blogach podpatrzyła pomysł domku w roli łóżka. Ceny takich mebli były dość wysokie, więc wspólnie z mężem zrobili je sami, pomalowali i wyposażyli w materac. Teraz to miejsce do spania dla Tymka.

Tymczasem łóżko Filipa, do tej pory udekorowane wizerunkami zwierzątek, musiało przejść metamorfozę, żeby pasowało do nowej koncepcji pokoju. Martyna okleiła je folią z wydrukiem zaprojektowanego przez siebie wzoru, całkowicie odmieniając wygląd mebla. Ulubionym miejscem chłopców jest materac na paletach. Tam się wylegują, czytają bajki, układają budowle z klocków. Jeśli przychodzą mali goście, mają gdzie spać. – Wystarczyło oszlifować i pomalować dwie palety, a potem położyć na nich materac – wyjaśnia Martyna.

Pokrowiec z czarnego polaru wykonała prababcia. Mimo że początkowo pokoik miał być czarno-biały, stopniowo pojawił się w nim również kolor żółty. Zaczęło się od kupionego na targu staroci i przemalowanego biurka, później doszły pompony, girlandy oraz wzorzyste torby Blacksis – marki stworzonej przez Martynę (i jej koleżankę), która wykorzystała swoje manualne zdolności oraz kreatywność i założyła sklep z dodatkami dla dzieci.

Z żółtym akcentem

Chłopcy mają duży, jasny pokój. Można w nim było śmiało pomalować fragmenty ścian na czarno, by stworzyć kontrastowe tło dla ich zabaw. Odrobina żółcieni ożywia aranżację.

Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski
Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski

Temat domowy

Wizyta w tartaku zaowocowała kupnem desek, które tata złożył w domek, a mama pomalowała czarną farbą. W ten sposób Tymek zyskał oryginalne łóżko. Do kompletu powstała drabina.

Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski

Pod oknem

Metalowa szafka z IKEA stanęła pod oknem. W niej, w sąsiadujących szufladach i wytrzymałych torbach z grubego papieru są pochowane wszystkie skarby chłopców.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Temat przewodni

Domki i superbohaterowie przewijają się jako główne motywy aranżacji pokoju chłopców. Symbole Batmana, Zorro i Supermana występują na plakatach, ściennych naklejkach i torbach. Oprócz głównego domku-łóżka na ścianach wiszą metalowe i drewniane półeczki w tym kształcie. Dzięki temu pokój mimo wielu dekoracji jest spójny.

Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski
Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski
Mama tworzy sama
Martyna Górny, współzałożycielka Blacksis, blacksis.pl
Martyna Górny,współzałożycielka Blacksis, blacksis.pl

Od dawna myślałam, żeby w pokoju dzieci pojawiły się papierowe worki. To praktyczny i estetyczny sposób na przechowywanie zabawek. Pomysł na worki w roli pojemników podpatrzyłam zagranicą, były jednak zbyt drogie. Razem z koleżanką zaczęłyśmy więc tworzyć pierwsze własne wzory – na początek na potrzeby naszych dzieci. Stopniowo zaczęłyśmy też robić plakaty, naklejki ścienne, poszewki na poduszki oraz magnetyczne tablice. W ten sposób nie tylko urządziłam pokój synów, ale też otworzyłam własną firmę!

Kolorowe dodatki do pokoju dziecka - GALERIA ZDJĘĆ