Martyna sama zaprojektowała pokój dla dwóch synów. Prosty trik na metamorfozę wnętrza

2023-05-10 14:25

Jesteśmy w Będzinie. Tu spokojny Filip i rozbrykany Tymek dzielą pokój urządzony przez ich mamę. Kontrastowe kolory dobrze odzwierciedlają różnice charakterów obu chłopców.

Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski

Filip i Tymek to bracia o diametralnie różnych osobowościach, którzy doskonale się uzupełniają. Tak jak kontrastowe kolory ich pokoju. Kiedy młodszy z braci, Tymek, wyrósł z dziecięcego łóżeczka, mama chłopców, Martyna, zabrała się za urządzanie ich wspólnej przestrzeni. Na zagranicznych blogach podpatrzyła pomysł domku w roli łóżka. Ceny takich mebli były dość wysokie, więc wspólnie z mężem zrobili je sami, pomalowali i wyposażyli w materac. Teraz to miejsce do spania dla Tymka.

Tymczasem łóżko Filipa, do tej pory udekorowane wizerunkami zwierzątek, musiało przejść metamorfozę, żeby pasowało do nowej koncepcji pokoju. Martyna okleiła je folią z wydrukiem zaprojektowanego przez siebie wzoru, całkowicie odmieniając wygląd mebla. Ulubionym miejscem chłopców jest materac na paletach. Tam się wylegują, czytają bajki, układają budowle z klocków. Jeśli przychodzą mali goście, mają gdzie spać. – Wystarczyło oszlifować i pomalować dwie palety, a potem położyć na nich materac – wyjaśnia Martyna.

Pokrowiec z czarnego polaru wykonała prababcia. Mimo że początkowo pokoik miał być czarno-biały, stopniowo pojawił się w nim również kolor żółty. Zaczęło się od kupionego na targu staroci i przemalowanego biurka, później doszły pompony, girlandy oraz wzorzyste torby Blacksis – marki stworzonej przez Martynę (i jej koleżankę), która wykorzystała swoje manualne zdolności oraz kreatywność i założyła sklep z dodatkami dla dzieci.

Z żółtym akcentem

Chłopcy mają duży, jasny pokój. Można w nim było śmiało pomalować fragmenty ścian na czarno, by stworzyć kontrastowe tło dla ich zabaw. Odrobina żółcieni ożywia aranżację.

Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski
Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski

Temat domowy

Wizyta w tartaku zaowocowała kupnem desek, które tata złożył w domek, a mama pomalowała czarną farbą. W ten sposób Tymek zyskał oryginalne łóżko. Do kompletu powstała drabina.

Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski

Pod oknem

Metalowa szafka z IKEA stanęła pod oknem. W niej, w sąsiadujących szufladach i wytrzymałych torbach z grubego papieru są pochowane wszystkie skarby chłopców.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Temat przewodni

Domki i superbohaterowie przewijają się jako główne motywy aranżacji pokoju chłopców. Symbole Batmana, Zorro i Supermana występują na plakatach, ściennych naklejkach i torbach. Oprócz głównego domku-łóżka na ścianach wiszą metalowe i drewniane półeczki w tym kształcie. Dzięki temu pokój mimo wielu dekoracji jest spójny.

Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski
Pokój dla chłopców
Autor: Mariusz Bykowski
Mama tworzy sama
Martyna Górny, współzałożycielka Blacksis, blacksis.pl
Martyna Górny,współzałożycielka Blacksis, blacksis.pl

Od dawna myślałam, żeby w pokoju dzieci pojawiły się papierowe worki. To praktyczny i estetyczny sposób na przechowywanie zabawek. Pomysł na worki w roli pojemników podpatrzyłam zagranicą, były jednak zbyt drogie. Razem z koleżanką zaczęłyśmy więc tworzyć pierwsze własne wzory – na początek na potrzeby naszych dzieci. Stopniowo zaczęłyśmy też robić plakaty, naklejki ścienne, poszewki na poduszki oraz magnetyczne tablice. W ten sposób nie tylko urządziłam pokój synów, ale też otworzyłam własną firmę!

Kolorowe dodatki do pokoju dziecka - GALERIA ZDJĘĆ

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE