Domek dla lalek jak z marzeń. Jaki wybrać?

2023-04-21 14:57

Domek dla lalek to marzenie każdej małej dziewczynki. Jeśli jednak dziecięce pragnienia nie zostaną zrealizowane w najmłodszych latach, można urzeczywistnić je już wtedy, gdy jesteśmy dorośli. Jaki domek dla lalek kupić do dekoracji mieszkania, a jaki lepiej sprawdzi się jako zabawka? Sprawdźmy!

Domek dla lalek
Autor: serwis prasowy little-dutch.com Na zdj. domek dla lalek marki Little Dutch, babyconcept.pl

Spis treści

  1. Domek dla lalek – jaki wybrać do zabawy?
  2. Domek dla lalek – jaki kupić do ozdobienia mieszkania?
  3. Domek dla lalek – jak zrobić?
  4. Wyposażenie domku dla lalek

Domek dla lalek – jaki wybrać do zabawy?

Jedną z ulubionych zabaw kilkulatków jest imitowanie życia dorosłych. Nic więc dziwnego, że domek dla lalek na przestrzeni lat stał się zabawką, która niezwykle angażowała i wywoływała ogrom radości wśród najmłodszych. Jak wybrać domek dla lalek, by zapewnił naszym pociechom mnóstwo zabawy, a przy tym na długo zachował swoje właściwości i estetyczny wygląd?

Na pewno powinniśmy zrezygnować tutaj z drogocennych, kolekcjonerskich domków dla lalek wykonanych z dużą pieczołowitością i artystycznym kunsztem. Maluchy z pewnością nie docenią starannego designu – dla nich najważniejsza jest dobra zabawa i to właśnie ją powinniśmy im zapewnić. W związku z tym postawmy na domek dla lalek wykonany z solidnych materiałów, jednak taki, którego uszkodzenie nie będzie dla nas wielką stratą.

Idealne okażą się drewniane domki dla lalek oraz modele wykonane z solidnego tworzywa sztucznego. Popularne są także kartonowe domki dla lalek, jednak w ich przypadku należy się liczyć z ich niską trwałością.

Domek dla lalek – jaki kupić do ozdobienia mieszkania?

Jeśli jednak nie szukamy dziecięcego domku dla lalek, lecz oryginalnej i przyciągającej wzrok dekoracji wnętrza, zwróćmy uwagę na zupełnie inne aspekty zabawki, która stanie się elementem budującym stylistykę otoczenia.

  • Domek dla lalek mający pełnić funkcję ozdoby musi być wykonany z solidnych materiałów. Z czasem stanie się on pamiątką rodzinną przechodzącą z pokolenia na pokolenie, dlatego warto zadbać o jego trwałość.
  • Istotna jest tutaj szczegółowość i realistyczny projekt – domki dla lalek dla dorosłych to często makiety prawdziwych, stylowych budynków.
  • Styl domku dla lalek powinien odzwierciedlać aranżację naszych wnętrz. Do nowoczesnego, minimalistycznego salonu idealnie pasuje domek skandynawski, w przypadku klasycznych, bogato zdobionych wnętrz można zaś pokusić się na domek wiktoriański!
  • Równie ważne, co wygląd zewnętrzny, jest wnętrze domku dla lalek. Wyposażanie go może stać się naszym nowym, niezwykle wciągającym hobby!

Domek dla lalek – jak zrobić?

Dla niektórych z nas kupienie domku dla lalek to pójście na łatwiznę. O wiele więcej frajdy i zabawy – tak dzieciom, jak i dorosłym – przyniesie samodzielne konstruowanie makiety! Tym bardziej że możliwości są niemal nieograniczone!

Najlepszym pomysłem okaże się wykonanie drewnianego domku dla lalek. Wykorzystać do tego celu możemy stare regały, skrzynki i deski, albo też płyty MDF zakupione w sklepie budowlanym – są niedrogie, a możemy dowolnie je przycinać, kształtować i wykańczać.

To właśnie ta dowolność sprawia, że budowanie domku dla lalek od podstaw jest tak kuszące. Z powodzeniem możemy się bowiem zdecydować na stworzenie zabawki na wzór własnego domu, w którym mieszkamy, albo też wybrać projekt z Internetu, który najbardziej nam się podoba.

Wyposażenie domku dla lalek

Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na kupny, czy robiony samodzielnie, wykonany z drewna, czy kartonowy domek dla lalek, jedno jest pewne – koniecznie musimy go odpowiednio wyposażyć! Na szczęście oferta mebelków, lalek i akcesoriów domowych jest tak ogromna, że z pewnością spełni nasze oczekiwania. Bez trudu zaopatrzymy się w zabawkowe wanny, miski WC czy panele prysznicowe. Do kuchni dobierzemy miniaturowe lodówki, kuchenki, talerzyki czy garnki. W pokojach nie może zabraknąć wygodnych foteli, kanap i telewizorów, a na ścianach kolorowych tapet.

Zabawa w wykańczanie domu dla lalek w pełni pochłonie dzieci i dorosłych. Mebelki i dodatki do mieszkania również możemy wykonać samodzielnie z najprostszych materiałów – pudełek po zapałkach, fragmentów drewna czy kartonowych opakowań. Korzyści wypływające z takiej zabawy będą ogromne – rozbudzi ona naszą kreatywność, pozwoli spędzić więcej czasu z dzieciakami, efektem wspólnej pracy będzie wymarzona zabawka o dekoracyjnym charakterze.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany