Pokój dziecka: meble-kwadratowe wariacje

2008-09-26 2:00

Pokój dziecka - uczennicy wcale nie musi wyglądać smutno i poważnie. Dlatego piętrowe łóżko dla dzieci zaaranżowaliśmy barwnie, mocując na nim zabawne, kwadratowe kieszenie z materiału. Powstały oryginalne meble dla dzieci.

Pokój dziecka, które chodzi do szkoły, wcale nie musi wyglądać smutno i poważnie. Dlatego piętrowe łóżko zaaranżowaliśmy barwnie, mocując na nim zabawne, kwadratowe kieszenie z materiału. Zawieszone jedna przy drugiej nie tylko urozmaicają wnętrze pokoju, ale stanowią także praktyczne schowki, zastępujące tradycyjne półki. Kwadratowe kieszenie przymocowano poziomo do górnej krawędzi łóżka dla dzieci oraz pionowo, przywieszając je do dwóch naciągniętych linek. W kieszeniach zmieszczą się swobodnie podręczne przybory szkolne, zabawki i drobiazgi.

Pokój dziecka, który "rośnie"

Dziewczynka dorasta, zaczyna poświęcać więcej czasu na naukę, zmieniają się również jej potrzeby. Musi się zatem zmienić wygląd jej pokoju i potrzebne są nowe meble dla dzieci. Dotychczasowa wnęka pod tęczowym łóżkiem przestaje być miejscem zabaw i przeobraża się w kącik do pracy. Mieści się tu blat biurka z nadstawką oraz obrotowy fotel. Ciemny kącik trzeba dobrze oświetlić lampką dającą odpowiednio mocne światło.
Dopełnieniem tej geometrycznej stylistyki pokoju dziecka są zamocowane pod oknem kasetonowe półki w różnych kolorach oraz obrazki na ścianach. Segregatory i pomoce szkolne, wśród których powinien panować porządek, można umieścić właśnie w nich.