Pokój DZIECIĘCY w STYLU ANGIELSKIM - ZDJĘCIA. Urządzamy pokój dla niemowlaka w angielskim stylu

2013-05-13 16:31 Anna Kolczyńska

Tym razem wyszliśmy z założenia, że pokój dla niemowlaka będzie urządzony romantycznie. Aranżacje dla niemowląt są najczęsciej bajkowe i jednocześnie łatwe do realizacji. Potrzebne będą meble dziecięce i klika dodatków. Pokój niemowlaka powinien być cichy i spokojny, dlatego ważny jest też wybór kolorów i dekoracji ścian.

Nasza aranżacja, mimo że taka bajkowa i elegancka, jest jednocześnie łatwa do realizacji: możemy ją skomponować z całkiem zwyczajnych, łatwo dostępnych w sklepach mebli i dodatków.

Klasyczne drewniane łóżeczko za sprawą białego baldachimu zyskało fantazyjną oprawę. Baldachim jest nie tylko efektowną ozdobą, stwarza też małemu człowiekowi poczucie bezpieczeństwa i chroni go od hałasów i przeciągów. Do białego mebla dobraliśmy półeczkę i komodę w tym samym kolorze. Szeroki blat komody może z powodzeniem służyć za miejsce do przewijania i pielęgnacji niemowlęcia. Pojemne szuflady tego praktycznego mebla ozdobiono błękitnymi uchwytami w kształcie głowy misia. Możemy je z łatwością zrobić samodzielnie, wycinając z cienkiej sklejki i malując farbą.

Biało-niebiesko-żółta kolorystyka łączy spokój z romantyzmem. Przytulny nastrój jest sporą zasługą tapety w błękitne i kremowożółte pasy. Ociepla ona kolorystykę kącika i zaznacza, która część pokoju rodziców jest we władaniu nowego członka rodziny. Biało-niebieskiej kolorystyce wnętrza podporządkowano także krzesło dla karmiącej mamy oraz płócienną roletę w oknie.