Uroczy pokoik małej Nadii zaprojektowała mama. Tu królują styl prowansalski i pastele

2023-04-24 14:01

W jasnym, pastelowym wnętrzu połączono styl prowansalski, retro oraz nowoczesne dodatki. Klimat dziecięcej beztroski panujący w pokoiku dwulatki urzekł nie tylko nas, ale też licznych fanów bloga nanuszka.pl prowadzonego przez mamę, Malwinę.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski KRAINA SUBTELNOŚCI Pomalowanie ścian na szaro nie odebrało pokoikowi świetlistości, za to wydobyło jasne meble. Różowe oraz miętowe dodatki wprowadzają do wnętrza lekkość i radosną atmosferę.

Malwina, z zawodu pedagog, założyła blog nanuszka.pl, by utrwalać chwile spędzone z córeczką, Nadią. Tematów do zdjęć (robi je tata Nadii, zawodowy fotograf), nigdy nie brakuje. Malwina wymyśla dużo ciekawych zabaw i stylizacji modowych, którymi dzieli się z innymi mamami. Co kilka miesięcy odrobinę zmienia wystrój wnętrza.

– Uwielbiam pastele, dlatego zarówno na blogu, jak i w pokoju Nadii jest bardzo jasno i dziewczęco – mówi. – Moja córka spędza w swoim królestwie dużo czasu, zależało mi więc, żeby czuła się tu komfortowo – podkreśla. Wyposażenie przytulnego pokoiku stanowią niemal wyłącznie produkty polskich firm – to m.in. charakterystyczna szafa w kształcie domku i komoda, różowa półka na książki, postarzane krzesło, domek dla lalek, większość dodatków.

W dekorowaniu pokoju udział miała również babcia, która wydziergała na szydełku różowo-szary dywanik – świetne miejsce do kreatywnych zabaw na podłodze. Aranżacja łóżka wprowadza nocny nastrój: zdobią je poduchy i narzuta w gwiazdki. Mama i córka mają swój rytuał usypiania: wspólną lekturę książeczek w świetle klimatycznej lampki ustawionej na nocnej szafce zrobionej z przemalowanej skrzynki na warzywa.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski
Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Czytelnia księżniczki

Ukochane książeczki Nadii mieszczą się na niewielkiej półce, wyposażonej w szuflady na skarby. Nad krzesłem z pracowni Art-Flor wisi edukacyjny plakat studia Sprinkles.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski
Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski

Miłych snów

Kącik przy oknie to miejsce zabaw. Nadia lubi meblować domek i układać do snu lalki i pluszaki. W metalowym łóżeczku firmy Gajand śpią miśki i poducha ze sklepu Loflof.

Pokój dziecka
Autor: Mariusz Bykowski