Pokój dziecięcy: szare ściany i stylowe meble

2015-07-08 19:07

Pokój dziecięcy w stonowanych, ciepłych kolorach. Szare ściany tworzą doskonałą bazę dla stylowych, jasnych mebli i dodatków w kolorach pastelowych. Piękna inspiracja: pokój dla dziewczynki w dobrym stylu.

W jasnym, pastelowym wnętrzu pokoju dziecięcego połączono styl prowansalski, retro oraz nowoczesne dodatki. Klimat dziecięcej beztroski panujący w pokoju dziewczynki urzekł nie tylko nas, ale też licznych fanów bloga nanuszka.pl prowadzonego przez mamę, Malwinę.

Urządzanie pokoju dziecięcego

Niecały rok temu Malwina, z zawodu pedagog, założyła blog nanuszka.pl, by utrwalać chwile spędzone z córeczką. Tematów do zdjęć (robi je tata, zawodowy fotograf), nigdy nie brakuje. Malwina wymyśla dużo ciekawych zabaw i stylizacji modowych, którymi dzieli się z innymi mamami. My prezentujemy urządzony przez nią pokój dziecięcy dla córeczki. Co kilka miesięcy odrobinę zmienia wystrój wnętrza. Uwielbia pastele, dlatego zarówno na blogu, jak i w pokoju dziecięcym jest bardzo jasno i dziewczęco. Mamie, która urządzała prezentowany na zdjęciach pokój dziecięcy zależało na tym, by dziewczynka czuła się tu komfortowo.

Szare ściany w pokoju dziecięcym

Pomalowanie ścian na szaro w pokoju dziecięcym nie odebrało wnętrzu świetlistości, za to wydobyło jasne meble. Dodatkowo szare ściany w aranżacji wnętrza ocieplają różowe oraz miętowe dodatki, które wprowadzają do pokoju dla dziewczynki lekkość i radosną atmosferę.

Meble do pokoju dziecięcego

Wyposażenie i umeblowanie przytulnego pokoju dziecięcego stanowią niemal wyłącznie produkty polskich firm – to m.in. charakterystyczna szafa w kształcie domku i komoda, różowa półka na książki, postarzane krzesło, domek dla lalek, większość dodatków. W dekorowaniu pokoju dziecięcego udział miała również babcia, która wydziergała na szydełku różowo-szary dywanik – świetne miejsce do kreatywnych zabaw na podłodze. Aranżacja łóżka w pokoju dla dziewczynki wprowadza nocny nastrój: zdobią je poduchy i narzuta w gwiazdki. Mama i córka mają swój rytuał usypiania: wspólną lekturę książeczek w świetle klimatycznej lampki ustawionej na nocnej szafce zrobionej z przemalowanej skrzynki na warzywa.