Pokój dziecięcy: 10x POKÓJ DLA DZIECKA w wieku SZKOLNYM ZDJĘCIA

2013-06-18 13:02 Bożena Kowalewska

10 pomysłów na aranżację pokoju dla dziecka w wieku szkolnym. Meble dla ucznia, wyposażenie w pokoju dla dziecka, kolory ścian i dodatków – zobacz porady i ZDJĘCIA. W aranżacji pokoju dziecięcego nie zapomnij o tym, jakie są zainteresowania Twojego dziecka - to ważny aspekt tego wnętrza.

Im dziecko starsze, tym wyraźniejsze są jego upodobania, szczególnie w wieku szkolnym. Uczeń musi mieć przede wszystkim funkcjonalny pokój, z miejscem do nauki, ale wciąż jeszcze powinna być przyjemna sfera zabawy i rozrywki. Biorąc pod uwagę upodobania dziecka - stworzysz ciekawa propozycję pokoju dla dziecka.

Funkcjonalny pokój dla dziecka: projekt dla ucznia

Sprzęty niezbędne do nauki, postaraj się dostosować do wzrostu dziecka, chodzi głównie o wysokość krzesła i stołu do rysowania, ale tez biurka do odrabiania lekcji. Idealne są takie meble, które rosną wraz z dzieckiem.

Kącik zabaw i snu w pokoju dla dziecka

Dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym równie istotne, jak biurko i stylowe łóżko, jest miejsce na zabawki i książki. Tablica do rysowania, pudełka, skrzyneczki, koszyki są zawsze potrzebne w kąciku zabaw. Wszystkie powinny być pod ręką, ale i utrzymane w ładzie. Do tego niezbędne są pojemniki, najlepiej na kółkach, na małe zabawki i klocki.

Szafa na ubrania w pokoju dla dziecka

Szafa na ubrania w pokoju dla dziecka, nie powinna być zbyt duża, aby nie zagracała przestrzeni – środek pokoju powinien zostać pusty jako plac zabaw i miejsce do przyjmowania gości. Dla przytulności na podłodze w pokoju dziecka warto położyć jeden lub kilka małych dywaników. Pamiętaj, aby w pokoju dla dziecka nie kłaść wykładziny dywanowej, która po czasie staje się siedliskiem kurzu.

Zobacz w galerii 10 prpozycji na ładny pokój dla dziecka w wieku szkolnym!