Pokój dla dziewczynki w stylu shabby chic

2015-04-27 16:27 Karolina Klepacka

Aranżacja pokoju dwuletniej Zuzi była urzeczywistnieniem marzeń z dzieciństwa jej mamy. Pastelowy, dziewczęcy pokoik wypełniają postarzane mebelki z drewna i zabawki w starym stylu.

Pokój dziewczynki nie jest stereotypowym różowym pokoikiem dla dziewczynki. Kolor różowy pojawia się tylko w drobnych akcentach. Jej mama urządziła go w stylu shabby chic z elementami skandynawskimi i francuskimi. W pokoju dziecka dominują biel oraz miętowe i szare odcienie, które wprowadzają w spokojny i pogodny nastrój. Małe wnętrze pokoju dla dziewczynki wypełniły odnowione, drewniane meble z firmy Francuskie Klimaty. 

Sprawdź też: zdjęcia pokoi dziecięcych mnóstwo inspiracji >>>

Nowe życie przywrócono też staremu łóżeczku dziecięcemu, które po metamorfozie wpasowało się w stylistykę wnętrza. W pokoju pojawiły się różnorodne przedmioty znalezione na aukcjach internetowych i targach ze starociami. Są wśród nich oryginalne zabawki w starym stylu, między innymi własnoręcznie wykonany konik na biegunach. Dzięki pomysłowości i kreatywności mamy Zuzia ma swój własny stylowy kącik, o którym wiele dziewczynek mogłoby marzyć.