Pokój dla dziewczynki: czysta biel tłem dla powtarzających się motywów

2015-04-21 18:09 Anna Rychlewicz

Pokój dla dziewczynki, będący odpowiedzią na osobowość delikatnej i rozmarzonej młodej lokatorki. Białe wnętrze, które sprytnie unika monotonii dzięki powtarzającym się motywom. Meble w minimalistycznym stylu, magnetyczna tapeta i eksperymentowanie z dziecięcym designem. Zobaczcie aranżację pokoju dla dziewczynki, którego pozorna prostota zdominowana została przez różnorodne kształty i kolory.

Pokój dla dziecka, którego bazowym kolorem jest biel. Ta, przejawia się absolutnie wszędzie. Białe ściany, białe meble, białe dodatki. Wbrew pozorom, wnętrze dalekie jest od monochromatycznej kolorystyki i aranżacyjnej nudy. Biel, będąca doskonałym tłem dla dodatków dekoracyjnych, z upodobaniem eksponuje urok różnorodnych kształtów i kolorowych dodatków dekoracyjnych.

Pokój dla dziewczynki: sposób na minimalistyczną nudę

Pokój dla dziewczynki został pomyślany jako przestrzeń, która jest odzwierciedleniem osobowości lokatorki – delikatnej i rozmarzonej młodej panny. W aranżacji postawiono na czystą biel i jasne pastele, które sprawiają, że przestrzeń jest niezwykle dziewczęca i przytulna. Celem uniknięcia kolorystycznej monotonii, zdecydowano się na ożywienie aranżacji za pomocą powtarzających się motywów. Pierwszym z nich są domki. Motyw ten pojawia się zarówno formie regału z daszkiem, pastelowych półek wiszących nad łóżkiem, czy tej stojących na komodzie. Kolejnym motywem, konsekwentnie powtarzającym się w aranżacji, są gwiazdki. Ich ekspansja została zapoczątkowana wyborem księżycowego plakatu Moon Fur Neil i została dalej przeniesiona na ścianę za łóżkiem. Ta, za pomocą neonowo-różowych naklejek zamieniła się w rozgwieżdżone niebo. Jednym z absolutnych hitów aranżacyjnych pokoju dla dziewczynki jest magnetyczna tapeta z królikiem, która zdobi ścianę za biurkiem. W tej kwestii zdecydowano się na model podwójny, który jest idealnym rozwiązaniem w przypadku rodzeństwa, które zawsze wszystko chce robić razem.