Pokój dla dziecka: lata świetlne

2009-09-28 2:00 Karolina Klepacka

Pokój dla dziecka urządzono na poddaszu. Główną ozdobą jest fototapeta. Podziwiając odległe galaktyki, można w marzeniach podbijać kosmos. Dalekowzroczne plany dotyczą też przyziemnych aspektów: taki pokój dziecka będzie służył przez wiele lat.

Dwuletni Tymon ma niespożytą energię i z upodobaniem eksploatuje zjeżdżalnię. Ześlizguje się z niej osobiście lub deleguje zabawki. Nie jest wcale na podwórku, chociaż przebywa pod gołym niebem. A dokładnie pod tapetą tworzącą trójwymiarową iluzję wszechświata. Ten kosmiczny pokój dziecka powstał niedawno na oczach widzów programu „Baby Room” emitowanego przez Polsat Café. Funkcję zjeżdżalni pełni piętrowe łóżko. Kolejne atrakcje w tym pokoju dziecięcym to huśtawka, poduszki łączone suwakami w dużą matę i kącik telewizyjny.

Pokój dla chłopca

Jeśli tapeta dla dzieci będzie wyrazista -  w mocnych kolorach czy w duże wzory - wyznaczy styl całemu wnętrzu. Wybierzmy taką, którą łatwo da się wyczyścić, i nie zapomnijmy, by dopasować motyw do wieku dziecka. Misie będą dobre dla niemowlaka, ale przedszkolakowi zafundujmy już coś ekstra, np. cybertapetę. Wybrany temat (bajecznie kolorowa rafa koralowa czy miasto jak z komiksu fantasy) dzięki podświetleniu lampą fluorescencyjną stworzy niesamowitą, działającą na wyobraźnię malucha dekorację w trójwymiarze.