Monochromatyczny pokój dla przedszkolaka w skandynawskim stylu

2016-01-02 23:24

Pokój dziecka rośnie wraz z nim. Z chwilą, kiedy niemowlę staje się przedszkolakiem, pastelowe kolory i słodkie dekoracje w pokoju dziecka przestają idealnie pasować. Nadchodzi pora, żeby razem z dzieckiem dorósł jego pokój. Czy monochromatyzm i styl skandynawski to odpowiedni kierunek zmian w pokoju przedszkolaka?

Pójście do przedszkola to wydarzenie, po których dziecko wydaje się nieco doroślejsze - chce samo podejmować decyzje i potrafi stawiać na swoim. Ten moment to dobry czas na zmiany w pokoju dziecięcym. Autorka bloga Fistaszkowelove.pl, Kinga Wójcik postanowiła sprawić, aby pokój dziecka dorósł razem z synkiem.

Pokój przedszkolaka w stylu skandynawskim: jak to osiągnąć?

Zmieniając wystrój pokoju niemowlaka na pokój przedszkolaka, autorka bloga inspirowała się trendem na monochromatyzm rodem ze stylu skandynawskiego. Zaczęło się od pomalowania błękitnych pasów, pokrywających ściany, na uniwersalną biel, która zgodnie z ideą wnętrz skandynawskich powinna być kolorem dominującym. Pokrycie pasów okazało się problematyczne, dlatego zamiast malować ściany we wzór Kinga proponuje rodzicom wykorzystywanie tapet lub naklejek ściennych. Tych drugich znalazło się w pokoju przedszkolaka kilka. Najbardziej przyciągają uwagę monochromatyczna mapa świata oraz duży czarno-biały królik, ulubiona ozdoba chłopca. Na rynku nie brakuje obecnie czarno-białych elementów dekoracyjnych do pokojów dziecięcych, dlatego znalazły się w nim także: proporczyk z batmanem i poduszka w ten sam motyw, dywanik w autostradę czy ozdobna „trupia czaszka” z klocków lego. Na tle klasycznych, białych mebli takie kontrastowe dodatki prezentują się wyraziście, czyniąc wnętrze ciekawym, ale jednocześnie spokojnym i spójnym. Idealne środowisko dla rozwoju przedszkolaka, u którego nadmiar krzykliwych bodźców kolorystycznych może powodować problemy z koncentracją na zadaniu.

Czytaj też: Pomysły na białe wnętrza >>>

Pokój przedszkolaka w stylu skandynawskim: meble inaczej?

Meble to ten sam, pierwszy i uniwersalny zestaw w pokoju dziecka, który sprawdził się równie dobrze w pokoju niemowlaka. Zmiana ustawienia łóżka powiększyło optycznie pokoik. Przyklejona nad łóżkiem mapa świata pozwoli na interaktywne poznawanie nowych kontynentów -  do mapy przyklejać można nazwy miast charakterystycznych dla danego kontynentu zwierząt. Jak utrzymać spójność kolorystyczną tak zaaranżowanego wnętrza, kiedy większość zabawek dziecięcych jest kolorowa? W tym celu przyda się skrzynia - genialny wynalazek, który pomieści nieskończoną liczbę zabawek. Sprzątanie w przypadku przechowywania w skrzyni jest także bajecznie proste i szybkie - zabawek nie trzeba układać, po prostu wrzucamy tam wszystko i po bałaganie nie ma śladu, a pokój przedszkolaka jest gotowy do wypoczynku.

Czytaj też: Wnętrza w stylu skandynawskim >>>

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021