Pokój pierwszoklasisty: aranżacje wnętrz dla małego ucznia. Porady i inspiracje

2018-07-26 11:16

Pokój pierwszoklasisty jest miejscem szczególnym, bo musi się w nim znaleźć przestrzeń dla ucznia, ale wciąż jeszcze dla dziecka. Meble w pokoju początkującego ucznia powinny być pogodne i dziecięce, a jednocześnie funkcjonalne. Jak urządzić pokój dla pierwszoklasisty? Znajdziesz u nas porady, inspiracje i zdjęcia aranżacji.

Spis treści

  1. Pokój pierwszoklasisty: meble dla ucznia
  2. Pokój pierwszoklasisty a kolory – niech będzie wesoło!
  3. Jak urządzić pokój dziecka? GALERIE ZDJĘĆ

Urządzając pokój dla pierwszoklasisty, musimy pamiętać, że jest to nadal pokój dziecka. Dlatego ważny będzie podział na strefy do zabawy i do nauki.

Pokój pierwszoklasisty: meble dla ucznia

Meble w pokoju pierwszoklasisty należy dostosować do wzrostu dziecka. Warto razem z nim udać się do sklepu i „poprzymierzać się” do biurek, krzeseł, regałów czy szaf. Meble w naturalnych kolorach drewna stanowią idealne tło aranżacyjne na lata. Kiedy zainteresowania dziecka będą się zmieniać, wystarczy szybka metamorfoza wnętrza za pomocą dodatków – baza pozostanie wciąż ta sama. Podobne zalety mają meble białe. Z kolorowymi warto postępować ostrożniej. Polecamy zwłaszcza odcienie pastelowe – nie znudzą się tak szybko.

Meble dla pierwszoklasisty to przede wszystkim wygodne biurko, przy którym dziecko będzie odrabiać lekcje. Do niego dobieramy krzesło dopasowane do wzrostu dziecka i zapewniające odpowiednie podparcie dla kręgosłupa.

..  Pokój ucznia krok po kroku – od mebli do dodatków >>>

..  Jak wybrać krzesło do biurka dla dziecka i osoby dorosłej? >>>

W strefie zabawy powinny się pojawić regały, półki i pudełka do przechowywania ukochanych rzeczy malucha. Przydają się również pufy ze schowkami. Gdy u dziecka zawitają nowo poznani szkolni przyjaciele, pufy zamieniają się w praktyczne siedziska.

Nie zapominajmy też o wygodnym łóżku – najlepiej ze schowkami pod spodem. Może już czas zmienić małe łóżko w pokoju ucznia na bardziej „dorosłe”? W strefie zabawy ustawmy regał na dziecięce akcesoria i pudła do przechowywania zabawek. W pokoju pierwszoklasisty przyda się też szafa na specjalne ubrania do szkoły. Im szafek i półek więcej, tym lepiej. Stopniowo bowiem zabawki będą miały coraz większe towarzystwa książek, zeszytów czy wszelkich drobiazgów przydatnych w szkole.

Urządzając pokój pierwszoklasisty, można już pomyśleć o wymianie łóżka na bardziej „dorosłe”. Nigdy nie wiemy, kiedy dziecko najszybciej podrośnie! Aby od razu uczyć malucha porządku, pamiętajmy o tym, by łóżko było wyposażone w szuflady lub wysuwany pojemnik na pościel.

Pokój pierwszoklasisty a kolory – niech będzie wesoło!

Kolory w pokoju dziecka, a zwłaszcza pierwszoklasisty, powinny sprzyjać skupieniu i koncentracji. Sprawdzą się różne odcienie niebieskiego (błękit, granat, turkus) – najlepiej na jednej ścianie. Dobry wpływ na psychikę ma także kolor zielony. By dziecko lepiej pobudzić do aktywności, możemy postawić na dodatki w kolorze żółtym, ale oszczędnie! Ten kolor w nadmiarze może wywoływać rozdrażnienie.

Ponieważ pokój pierwszoklasisty to wciąż przestrzeń dla małego dziecka, zadbajmy o to, by była ciekawa i różnorodna. Nie bójmy się dodawać wielokolorowych dodatków i dekoracji. A jeśli dziecko zaczyna realizować się artystycznie, pomalujmy jedną ze ścian (lub tylko fragment) farbą tablicową.

Jak urządzić pokój dziecka? GALERIE ZDJĘĆ

Powyżej teoria, czas na praktykę! Sprawdź, jak można ciekawie zaaranżować pokój dziecka. Proponujemy kilka ciekawych, gotowych aranżacji. Warto się nimi zainspirować!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE