Farba tablicowa w pokoju dziecka: świetny pomysł na zabawę ZDJĘCIA

2013-06-13 14:59

W pokoju dziecka nie może być nudno. Jeśli na ścianie, bądź meblach zastosujemy kolorową farbę tablicową, nasza pociecha będzie miała wspaniałe miejsce do zabawy i kreacji nowych pomysłów.

Nowoczesne farby tablicowe nie są już tylko w czarnym kolorze. Większość producentów farb stara się, aby farby w pokoju dziecka miały ciekawe kolory. Farba tablicowa, którą stosujemy w pokoju dziecka, powinna być nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim bezpieczna dla małego mieszkańca.

Farba tablicowa w pokoju dziecka: dobry pomysł

Farbę tablicową możemy zastosować w pokoju dziecka w klasyczny sposób – malując nią wybraną ścianę, albo jej fragment, któremu nadamy ciekawy kształt. Warto jednak znaleźć nowe zastosowanie dla takiej farby i pomalować nią na przykład drzwi, fronty mebli lub blat stołu.

Nowoczesne technologicznie farby tablicowe, nie są wyłącznie w czarnym kolorze, który kojarzy się ze szkolną tablicą. Taka farbę możemy już kupić w ciekawych barwach, a niektórzy producenci oferują także przezroczystą farbę tablicową. Ciekawą nowością są farby tablicowe, na których można pisać flamastrami.

Farba tablicowa powinna być odporna na działanie kredy lub flamastra, a także wielokrotne zmywanie.

Warto podarować dziecku jego własną, kolorową tablicę w pokoju, dzięki której będzie mogło rozwijać kreatywność i wyobraźnię. Zobacz galerię z pomysłami na farbę tablicową w pokoju dziecka!