Domki dla dzieci. Jaki wybrać, na co zwracać uwagę?

2017-04-24 17:42

Mały domek dla dzieci, w którym można bawić się w prawdziwy dom, jest marzeniem większości naszych najmłodszych. Czy będzie to drewniany domek na drzewie, czy kolorowy z tworzywa sztucznego na trawniku w ogrodzie – wszystko jedno, ważne, by Twoja pociecha czuła się w nim… jak w domu. Czas spędzany na świeżym powietrzu i rozwijanie wyobraźni bedą bezcenne.

Domki dla dzieci, zwłaszcza te na drzewie, są magicznym miejscem zabaw dla naszych najmłodszych. Przy odrobinie wyobraźni, której dzieciom nie brakuje, mały domek może stać się namiastką domu, w którym wyobrażają sobie kiedyś zamieszkać lub domem, który należy do postaci z ulubionej bajki.

Domki wzorowane są na tradycyjnej architekturze, koniecznie ze spadzistymi dachami. Wykonane są najczęściej z drewna lub z tworzywa sztucznego. Konstrukcja powinna być stabilna i bezpieczna.

Domek drewniany wymaga impregnacji i regularnej konserwacji, jak wszystkie drewniane elementy w ogrodzie. Plastik jest zdecydowanie łatwiejszy w utrzymaniu, lekki, ale łatwo ulega zniszczeniu.

Domki dla dzieci sa dostępne w popularnych sieciach handlowych, można też pokusić się o zlecenie wykonania domku według indywidualnego projektu.

Domek na drzewie albo na palach

W czasach komputerów i telewizji zastanawiamy się jak zachęcić starsze dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Jeśli mieszkasz w domu, z choćby małym ogrodem, wystarczy, że spełnisz marzenie dziecka o domku na drzewie.

Taką możliwość, nawet w dużym ogrodzie ma jednak niewielu z nas. Alternatywą dla domku na drzewie jest domek na podwyższeniu lub na palach. Łatwo się do niego dostać - zawsze jest wyposażony w drabinkę.

Czytaj też: Pokój dziecięcy z łóżkiem w kształcie domku

Domek dla dzici do zabawy w mieszkaniu
Autor: materiały prasowe IKEA

Domek dla dziecka na trawie

Domek dla dzieci ustawiony bezpośrednio na trawie jest dobrym rozwiązaniem dla młodszych pociech. Jest bezpieczny, bo dostepny z poziomu ziemi, bez konieczności wspinania sie po drabinie.

Domki dla dzieci w ogrodzie pozostawiamy albo w naturalnym wybarwieniu drewna albo malujemy w kolorach pastelowych, zwłaszcza, te dla młodszych dzieci. Ładny drewniany domek zawsze będzie estetycznym elementem ogrodowej architektury.

Pamiętajmy też, by wybierając domek, zwracać uwagę na solidność konstrukcji i staranność wykończenia. Będą się tam bawić nasze dzieci, nie chcemy ich narażać na zadrapania i niebezpieczne wypadki. Sprawdzajmy atesty.

Czytaj też: Dziecięce wnętrza. Jak wypełnić przestrzeń w pokoju małego dziecka?

 

Domek w pokoju dziecka - inspiracje

Jeśli mieszkasz w mieście i nie masz ogrodu, ale duże mieszkanie z tarasem - nic straconego. Domek na balkonie też będzie miejscem do świetnej zabawy z rówieśnikami i rodzeństwem.  Na jesień i zimę domek możesz przenieść do pokoju dziecka.