Pokój dziecięcy marzeń. Ta mama przerobiła meble z Ikei na istne cudeńka

2023-05-05 14:26

Sądzicie, że meblami z popularnej sieci sklepów trudno urządzić wnętrze jedyne w swoim rodzaju? Mama Mieszka i Antoniny udowodniła, że tak nie jest. Wyobraźnia pozwoliła jej zmienić rzeczy zwyczajne w niezwykłe i zmieścić mnóstwo ciekawych rozwiązań na niewielkiej przestrzeni.

Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki Kinkiet przy łóżku powstał z wyjętego z szafy cylindra. Jego rondo zostało owinięte kablem od lampki. Wypadające z kapelusza kropki symbolizują, według mamy dwójki maluchów, pomysły na dziecięce zabawy. My interpretujemy je po swojemu – jako ilustrację rozsypanych po całym pokoju kreatywnych projektów Adrianny.

Adrianna, amatorka urządzania wnętrz, marzyła w dzieciństwie o piętrowym łóżku-domku. Właśnie od tego elementu rozpoczęła aranżowanie pokoju dla własnych dzieci w niewielkim segmencie w Warszawie. Razem z mężem w dwa pracowite dni zbudowali oryginalny mebel z kupionych w markecie budowlanym sosnowych desek oraz bazy, za którą posłużyło łóżko Kura z IKEA.

Deski (u góry zaokrąglone) odpowiednio poprzycinali – tak by utworzyły kształt domku, a następnie przykręcili do ramy łóżka. Całość pomalowali szarą farbą do drewna w takim samym odcieniu jak ściany pokoju. Na piętrze, gdzie śpi Mieszko, wycięte zostały dwa okna zapewniające dobry widok na cały pokój oraz wentylację. Dolna część łóżka zamieniona została w przytulną sypialnię dla trzyipółrocznej Antoniny.

Niewykorzystane deski Adrianna pomalowała na biało i stworzyła z nich płotek, który zasłania kaloryfer, jednocześnie wyznaczając strefę nauki wokół biurka. Dwupoziomowy regał Kallax wyposażono w drzwiczki i ogromne gałki. Teraz można chować w nim zabawki. Regał jednopoziomowy zamieniony został w ławę. Wystarczyło dodać mu miękkie siedzisko z materaców i własnoręcznie uszytych poszewek, a na lince na ścianie zawiesić poduszkę pod plecy.

Ostatnim dziełem Adrianny jest mebel „duch”, czyli dwie półeczki połączone czarną taśmą izolacyjną, udające komodę. Szarą i czarno-białą bazę pokoju ożywia kilka żółtych, czerwonych i niebieskich akcentów. Ich wybór podyktował „zakręcony” żyrandol.

Z innej bajki

Żeby ułatwić chłopcu wchodzenie na piętro, mama przykręciła obok drabinki uchwyt do... mebli kuchennych. Kuchenne przeznaczenie miał też pierwotnie reling, zmieniony w karnisz do zasłonek łóżka Antoniny.

Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki

Leśny zakątek

Na regale zamienionym w ławę można usiąść, odpocząć, poczytać w relaksującej atmosferze lasu stworzonej z naklejek ściennych.

Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki
Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki
Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki
Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki
Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki
Pokój dziecka
Autor: Bernard Białorucki
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE