Dziecięce wnętrza: jak wypełnić przestrzeń w pokoju dziecka

2016-07-21 13:55 Anna Szeweluk

Dziecięce wnętrza wymagają od nas szczególnej kreatywności. To wnętrza wyjątkowe, gdyż niezwykle ważną rolę odgrywają w nich dodatki. Jednak zanim zaczniemy je dobierać warto poświęcić chwilę, by dobrze rozplanować, a także wyposażyć pokój dla dzieci. Dzięki temu stworzymy im środowisko nie tylko do zabaw, ale także do prawidłowego rozwoju. Urządzamy dziecięce wnętrza!

Przy urządzaniu pokoju dla dziecka bardzo ważne jest, aby spojrzeć na pomieszczenie z jego perspektywy. Oto klucz do idealnej aranżacji dziecięcego pokoju. Stwórz w otoczeniu dziecka wiele zabawnych możliwości do nauki. Zabawki do odgrywania ról i narzędzia pomocne w nauce o życiu sprawią, że nasze dzieci będą się uczyć zupełnie nie zdając sobie z tego sprawy.

Zobacz też: Pomysły na aranżację dziecięcych wnętrz >>>

Wstaw biurko do nauki i do zabawy. Wspieraj niezależność dzieci, przygotowując dla nich miejsce do kreatywnej pracy, w którym będą także odrabiać zadania domowe. Przygotuj stół do zabawy dla swojego dziecka i przyjaciół. Mały stolik to świetny dodatek do miejsca do zabawy – idealny do rysowania i do gier. Zapełnij pokój fajnymi materiałami do zajęć plastycznych. Zapełniając półki papierem, kredkami i farbami zmienisz zwykły regał w błyskawiczny stół do rękodzieła.

 

 

Zachęcaj do niezależności poprzez zabawę

Dodaj łatwo dostępne pudła na zabawki. Dzięki łatwo dostępnym schowkom na zabawki dzieci mogą je bez problemu znaleźć, zanieść do innego pokoju, a potem pomóc je posprzątać. Stwórz kącik do czytania na dobranoc. Przytulne łóżko i miękka pościel w wesołych kolorach oraz ulubione bajki sprawią, że wieczory staną się zabawne. Znajome książki i zabawki w zasięgu ręki zapewnią dziecku ukojenie. Użyj tekstyliów, by stworzyć bardziej przytulny pokój. Łóżko w dziecięcym pokoju będzie wydawać się bezpieczne, jeśli dodasz pościel i dywany w ulubionych kolorach, a w oknach powiesisz zasłony. Wybieraj meble przyjazne dzieciom – czyli takie, które w kontakcie z dziecięcą twórczością będą łatwe do odczyszczenia.