Bezpieczne ROLETY do POKOJU DZIECKA na poddaszu ZDJĘCIA i aranżacje

2013-07-11 18:27 Katarzyna Nejman

Pokój dziecka na poddaszu, jak każde pomieszczenie ze skosami, daje wiele możliwości aranżacyjnych. Dekoracja okna w pokoju dziecka powinna być ładna i funkcjonalna -  troskliwym okiem eksperta dobraliśmy rolety, które latem idealnie ochroni przed nadmiarem słońca, a zimą zablokuje ucieczkę ciepła na zewnątrz okna. 

W wyborze rolety do pokoju dziecięcego liczy się kolor, ładny motyw, bezpieczeństwo oraz to, by słońce czy księżyc nie przeszkadzały dziecku w odpoczynku. Radzimy, jaki rodzaj rolet, z jakiego materiału wykoanane należy wybrać. Zobacz rolety zdjęcia - 5 propozycji w GALERII.

Pokój dziecka: dobierz właściwa roletę

Dzieci maja nieposkromiona fantazję. Dlatego bezpieczniej jest zasłonić okno roletą niż zasłoną, w którą mogłyby się zaplątać. Producenci oferują wiele kolorów i wzorów rolet. Można też zamówić je z własnym motywem, np. ulubionym bohaterem baśni czy zdjęciem. Do okien pionowych produkuje się mocowane do ściany lub tzw. minirolety – do montażu na ramie okiennej. Ten ostatni rodzaj występuje w dwóch wersjach: osłony przykręcanej do ramy i nakładanej na profile okna. Bezpieczniejsza to przykręcana. Do okien dachowych są tylko takie.

Wybieramy rolety do pokoju dziecięcego: na co zwrócić uwagę?

Wybierzmy roletę samozrywająca się – bez koralikowych sznurków. Ten niepozorny drobiazg także może być zagrożeniem dla malców. Ideałem są osłony w prowadnicach, łatwe w użyciu i dające się ustawić na dowolnej wysokości okna. Co do samego okna – warto kupić zamykane na kluczyk oraz z blokada uchwytu. Dobrze, by miało szyby klejone (z warstwami folii). Po stłuczeniu nie rozsypują się na ostre kawałki.