Barbara Kurdej-Szatan pokazała, jak urządziła pokój 5-letniej córki. Zobaczcie!

2017-07-04 10:54

Barbara Kurdej-Szatan urządziła pokój dla swojej 5-letniej córeczki tak, by cieszył ją dzisiaj i za kilka lat. Kolor różowy jest teraz motywem przewodnim, a białe meble, mimo że kupione z myślą o przyszłości, pasują zawsze. Zobaczcie, jak wygląda pokój dla dziewczynki urządzony przez aktorkę Barbarę Kurdej-Szatan.

Budowa domu była doskonałą okazją do urządzenia pokoju dla dziewczynki. Założeniem było, żeby pokój podobał się teraz i za kilka lat. Rodzice, razem z Anną Cłapińską i z projektantką wnętrz Aleksandrą Bobrowicz – Nadolny z biura dot.projekt, wybrali meble, które są albo pełnowymiarowe albo „urosną” razem z dziewczynką. Drugim założeniem  było spełnienie marzenia dziewczynki o kolorze różowym jako dominującym w aranżacji pokoju.

Kolor różowy motywem przewodnim w pokoju dla dziewczynki

Dziewczynka marzyła, żeby w jej nowym pokoju panował kolor różowy. Brała pilnie udział w aranżacji. Na szczęście udało się ją przekonać by w pokoju było tez trochę koloru białego i szarości. Są więc różowe ściany, dywan i dodatki, wszystkie jednak w delikatnym odcieniu pastelowym. Niektóre z nich, na przykład dywan, dziewczynka wybierała osobiście.

Czytaj też: Jak urządziła pokoje dla dzieci dziennikarka Beata Sadowska?

Poddasze w różu
Autor: Bernard Białorucki

Jak wybrać meble do pokoju dziewczynki?

Aranżacja pokoju dziecka powinna mu zapewnić wszystko to, co jest potrzebne do podstawowych aktywności, czyli  spania, odpoczynku i zabawy. Dobry sen zapewni wygodne łóżko. A skoro pokoik ma posłużyć przez kilka najbliższych lat - łóżko jest pełnowymiarowe. Teraz jest udekorowane bajkowym baldachimem – o którym marzy większość małych księżniczek. Biurko ma regulowane wysokość i kąt nachylenia blatu, a krzesło można łatwo dostosować do wzrostu dziecka.  Na razie dziewczynka częściej korzysta z tablicy niż z biurka, które czeka na swoją kolej. Ścianę nad nim ozdabia naklejka przedstawiająca kontynenty. Meble do przechowywania wykonano na wymiar, według pomysłu projektantki Aleksandry Bobrowicz – Nadolny. Pasują do stylizowanego łóżka – mają białe fronty z ozdobnymi frezowaniami. Dziewczęcym akcentem są uchwyty w kształcie serduszek.

Czytaj też: Dorota Gardias pokazała pokój swojej córeczki

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021