Barbara Kurdej-Szatan pokazała, jak urządziła pokój 5-letniej córki. Zobaczcie!

2017-07-04 10:54

Barbara Kurdej-Szatan urządziła pokój dla swojej 5-letniej córeczki tak, by cieszył ją dzisiaj i za kilka lat. Kolor różowy jest teraz motywem przewodnim, a białe meble, mimo że kupione z myślą o przyszłości, pasują zawsze. Zobaczcie, jak wygląda pokój dla dziewczynki urządzony przez aktorkę Barbarę Kurdej-Szatan.

Spis treści

  1. Kolor różowy motywem przewodnim w pokoju dla dziewczynki
  2. Jak wybrać meble do pokoju dziewczynki?

Budowa domu była doskonałą okazją do urządzenia pokoju dla dziewczynki. Założeniem było, żeby pokój podobał się teraz i za kilka lat. Rodzice, razem z Anną Cłapińską i z projektantką wnętrz Aleksandrą Bobrowicz – Nadolny z biura dot.projekt, wybrali meble, które są albo pełnowymiarowe albo „urosną” razem z dziewczynką. Drugim założeniem  było spełnienie marzenia dziewczynki o kolorze różowym jako dominującym w aranżacji pokoju.

Kolor różowy motywem przewodnim w pokoju dla dziewczynki

Dziewczynka marzyła, żeby w jej nowym pokoju panował kolor różowy. Brała pilnie udział w aranżacji. Na szczęście udało się ją przekonać by w pokoju było tez trochę koloru białego i szarości. Są więc różowe ściany, dywan i dodatki, wszystkie jednak w delikatnym odcieniu pastelowym. Niektóre z nich, na przykład dywan, dziewczynka wybierała osobiście.

Czytaj też: Jak urządziła pokoje dla dzieci dziennikarka Beata Sadowska?

Poddasze w różu
Autor: Bernard Białorucki

Jak wybrać meble do pokoju dziewczynki?

Aranżacja pokoju dziecka powinna mu zapewnić wszystko to, co jest potrzebne do podstawowych aktywności, czyli  spania, odpoczynku i zabawy. Dobry sen zapewni wygodne łóżko. A skoro pokoik ma posłużyć przez kilka najbliższych lat - łóżko jest pełnowymiarowe. Teraz jest udekorowane bajkowym baldachimem – o którym marzy większość małych księżniczek. Biurko ma regulowane wysokość i kąt nachylenia blatu, a krzesło można łatwo dostosować do wzrostu dziecka.  Na razie dziewczynka częściej korzysta z tablicy niż z biurka, które czeka na swoją kolej. Ścianę nad nim ozdabia naklejka przedstawiająca kontynenty. Meble do przechowywania wykonano na wymiar, według pomysłu projektantki Aleksandry Bobrowicz – Nadolny. Pasują do stylizowanego łóżka – mają białe fronty z ozdobnymi frezowaniami. Dziewczęcym akcentem są uchwyty w kształcie serduszek. Czytaj też: Dorota Gardias pokazała pokój swojej córeczki

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE