Metalowe łóżko od stylu dworkowego do nowoczesnej małej sypialni

2016-02-24 13:40

Metalowe łóżko sprawdzi się w aranżacji małej sypialni. Metalowa rama jest niewiele większa od materaca, dlatego nie zajmuje dużo miejsca. Pokazujemy kilka aranżacji małych sypialni z metalowym łóżkiem w różnych stylach: od rustykalnego po nowoczesny.

Spis treści

  1. Aranżacja sypialni z metalowym łóżkiem
  2. Czytaj też: gościnny styl dworkowy
  3. Metalowe łóżko w aranżacji małej sypialni
  4. Zobacz też: 15 pomysłów na małą sypialnię

Metalowe łóżko niejedno ma imię. W zależności od koloru ramy i kolorów ścian w sypialni metalowe łóżko będzie pasowało do kobiecej sypialni w małym dworku albo aranżacji w stylu industrialnym z betonowym sufitem. Inną zaletą metalowego łóżka jest wielkość – niewiele większa od wymiarów materaca.  Dlatego metalowe łóżko będzie pasowało tam gdzie nie zmieści się nowoczesne i bardzo modne łóżko tapicerowane.

Aranżacja sypialni z metalowym łóżkiem

Metalowe łóżko ma niesamowitą zdolność transformacji. Metal dopasuje się do nowoczesnej aranżacji sypialni ze szklanymi frontami szafy, równie dobrze odnajdzie się w klimatycznej sypialni w podmiejskim dworku oraz pod betonowym, industrialnym sufitem. Metalowe łóżko w kolorze białym nabiera zupełnie innego – kobiecego wymiaru. Nada delikatności i subtelności aranżacji sypialni w kolorach neutralnych. Jednak metal jest materiałem chłodnym, nie tylko w rzeczywistości ale także optycznie. Dlatego metalowe łóżko potrzebuje optycznego ocieplenia. Dobrze jeśli jest umieszczone na drewnianej podłodze, przykryte miękką narzutą, na tle okna udekorowanego miękko układającą sie tkaniną.

Czytaj też: gościnny styl dworkowy

Metalowe łóżko w aranżacji małej sypialni

Rama metalowego łóżko ma jedną cenną zaletę. Jest niewiele większa od materaca. Dlatego często wybieramy metalowe łóżko do małych sypialni. Metalowe łóżko występuje zazwyczaj w dwóch formach. Z wysoką częścią z przodu lub bez niej. To, z wysoką częścią wymaga większej przestrzeni – w małym pokoju  zwyczajnie będziemy narażeni na obijanie się o twardą ramę. Natomiast rama metalowego łóżka bez wysokiej części z przodu będzie idealnym rozwiązaniem do małej sypialni.

Zobacz też: 15 pomysłów na małą sypialnię

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE