Metalowe łóżko od stylu dworkowego do nowoczesnej małej sypialni

2016-02-24 13:40

Metalowe łóżko sprawdzi się w aranżacji małej sypialni. Metalowa rama jest niewiele większa od materaca, dlatego nie zajmuje dużo miejsca. Pokazujemy kilka aranżacji małych sypialni z metalowym łóżkiem w różnych stylach: od rustykalnego po nowoczesny.

Metalowe łóżko niejedno ma imię. W zależności od koloru ramy i kolorów ścian w sypialni metalowe łóżko będzie pasowało do kobiecej sypialni w małym dworku albo aranżacji w stylu industrialnym z betonowym sufitem. Inną zaletą metalowego łóżka jest wielkość – niewiele większa od wymiarów materaca.  Dlatego metalowe łóżko będzie pasowało tam gdzie nie zmieści się nowoczesne i bardzo modne łóżko tapicerowane.

Aranżacja sypialni z metalowym łóżkiem

Metalowe łóżko ma niesamowitą zdolność transformacji. Metal dopasuje się do nowoczesnej aranżacji sypialni ze szklanymi frontami szafy, równie dobrze odnajdzie się w klimatycznej sypialni w podmiejskim dworku oraz pod betonowym, industrialnym sufitem. Metalowe łóżko w kolorze białym nabiera zupełnie innego – kobiecego wymiaru. Nada delikatności i subtelności aranżacji sypialni w kolorach neutralnych. Jednak metal jest materiałem chłodnym, nie tylko w rzeczywistości ale także optycznie. Dlatego metalowe łóżko potrzebuje optycznego ocieplenia. Dobrze jeśli jest umieszczone na drewnianej podłodze, przykryte miękką narzutą, na tle okna udekorowanego miękko układającą sie tkaniną.

Czytaj też: gościnny styl dworkowy

Metalowe łóżko w aranżacji małej sypialni

Rama metalowego łóżko ma jedną cenną zaletę. Jest niewiele większa od materaca. Dlatego często wybieramy metalowe łóżko do małych sypialni. Metalowe łóżko występuje zazwyczaj w dwóch formach. Z wysoką częścią z przodu lub bez niej. To, z wysoką częścią wymaga większej przestrzeni – w małym pokoju  zwyczajnie będziemy narażeni na obijanie się o twardą ramę. Natomiast rama metalowego łóżka bez wysokiej części z przodu będzie idealnym rozwiązaniem do małej sypialni.

Zobacz też: 15 pomysłów na małą sypialnię

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022