Beauty room – domowe miejsce do pielęgnacji urody

2020-08-06 10:25
Beauty room
Autor: mat. pras. Panda Group Beauty room - nowy trend w aranżacji wnętrz

Mobilne fryzjerki i kosmetyczki zapraszane do domu, coraz większa dbałość o urodę, wspólny relaks ze znajomymi w trosce o urodę – tak wyglądają gorące trendy pielęgnacyjne, które wpływają również na wnętrza. Coraz mocniej wybrzmiewa też postulat, by w domu, zależnie od miejsca, urządzić pokój lub strefę przeznaczoną tylko do dbałości o urodę i zdrowie. Stąd zaś wynika koncepcja beauty room. Jak to zrobić we własnym mieszkaniu?

Beauty room, czyli troska o piękno w wyznaczonym miejscu

Oddzielny pokój wyłącznie do pielęgnacji urody? Na taki luksus może sobie pozwolić coraz więcej osób. Oczywiście wszystko zależy od metrażu mieszkania czy domu. Najłatwiej zaaranżować beauty room w przestronnym mieszkaniu lub dużym apartamencie. Taka domowa strefa urody i SPA to spory wyznacznik luksusu oraz prestiżu. Do czego się przyda? W spokoju wykonamy tam makijaż, przyjmiemy kosmetyczkę, fryzjerkę albo zaprosimy znajomych, by wspólnie zadbać o urodę. Nic też dziwnego, że beauty room w dużej mierze przypomina salon. Przydadzą się na pewno eleganckie meble wypoczynkowe, ale też np. specjalny, wygodny fotel – jak ten często spotykany w salonie fryzjerskim, czyli z systemem regulacji. Do tego oczywiście lustro umieszczone naprzeciwko fotela. Nie powinno również zabraknąć mniejszych lusterek kosmetycznych, w tym specjalnego lusterka do makijażu. Ewentualnie możemy zainwestować w większe lustro kosmetyczne, czyli zintegrowane z oświetleniem. Taki model, choć stanowi większą inwestycję (od kilkuset złotych), perfekcyjnie oświetli twarz i ciało, a makijaż można przy nim wykonać bez żadnych „przekłamań”. Warto podarować sobie taki luksus, znany chociażby z gwiazdorskiej garderoby.

Warto wiedzieć: eleganckie i funkcjonalne wyposażenie do użytku domowego obejmuje m.in. wygodne kanapy, łóżka do masażu, specjalnie wykonane fotele fryzjerskie, myjnie, konsolety, stanowiska do stylizacji paznokci oraz indywidualnie konfigurowane urządzenia.

..  Jak wybrać lampę do makijażu? >>>

Beauty room
Autor: mat. pras. Panda Group Beauty room, czyli oddzielne pomieszczenie do dbałości o urodę. Na zdjęciu propozycja Panda Group, która stworzyła taką koncepcję i ciekawie ją rozwija. Firma stawia na odpowiednio zaprojektowane rozwiązania do użytku domowego, po to aby cieszyć się w kameralnym towarzystwie najbliższych lub zaproszonych przyjaciół zabiegami pielęgnacji i urody.

Strefa beauty - wokół toaletki

Nie każdy jednak ma możliwość urządzenia beauty roomu jako oddzielnego pomieszczenia. W takiej sytuacji warto pomyśleć o strefie pielęgnacji urody. Tu z pomocą przychodzi klasyczny mebel, jakim jest toaletka. Wygodnie zrobimy przy niej chociaż makijaż. Warto w jej sąsiedztwie umieścić większe lustro stojące lub ścienne – przyda się podczas pielęgnacji ciała. Inne rozwiązania, które mogą się znaleźć w pobliżu toaletki, to np. fotel masujący czy zwykły, za to bardzo wygodny fotel wypoczynkowy. Miejsce na niego i toaletkę możemy wygospodarować nawet w nie za dużej sypialni. Zadbajmy też o odpowiednią przestrzeń do przechowywania kosmetyków i akcesoriów pielęgnacyjnych. Najlepsze do tego są szafki, zamykane półki, komody, a także różne organizery i oczywiście kosmetyczki.

Lusterka kosmetyczne
Autor: GettyImages Lusterko i inne akcesoria do makijażu

Beauty room w sypialni czy łazience?

Tak naprawdę wszystko zależy od indywidualnych możliwości. W przypadku makijażu lepiej postawić na kącik beauty w sypialni. Zwykle łatwiej w niej o korzystniejsze oświetlenie dzienne niż w łazience. Ponadto większość kosmetyków do makijażu nie powinna być przechowywana w wilgotnym pomieszczeniu. Idealne rozwiązanie stanowi zaś sypialnia połączona z łazienką – wtedy cała ta strefa może funkcjonować jako prywatny beauty room.

A może salon? Czemu nie! Warto tylko wydzielić część beauty ze standardowej strefy dziennej. Można zbudować lekką ściankę z płyt g-k, postawić parawan albo zamknąć toaletkę za modnymi przeszkleniami w czarnych, metalowych ramach.

..  7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience >>>

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021