Lampa do makijażu. Jak zadbać o dobre oświetlenie do makijażu?

2019-03-28 16:36

Jaką lampę do makijażu wybrać? Czy wystarczy odpowiednio dobrać moc żarówek LED, czy lepiej zaopatrzyć się w profesjonalną lampę pierścieniową? Dobre oświetlenie do makijażu to kluczowa sprawa dla wszystkich kobiet aranżujących toaletkę lub przestrzeń w łazience. Warto pamiętać o kilku zasadach, aby wybrać jak najlepszą lampę do makijażu.

Lampa do makijażu
Autor: GettyImages Toaletka albo łazienka - tu przydaje się dobra lampa do makijażu

Spis treści

  1. Jak zaplanować oświetlenie do makijażu? Rozmieszczenie lamp
  2. Lampa do makijażu a moc żarówek
  3. Jaką lampę do makijażu wybrać?
  4. Lampa pierścieniowa do makijażu

Toaletka lub stanowisko do makijażu w łazience musi być odpowiednio oświetlone. Nawet perfekcyjnie dobrane kosmetyki nie spełnią swojej funkcji, gdy źle dobierzemy lampę do makijażu. Równomierne, odpowiednio mocne i bezcieniowe oświetlenie lustra do klucz do sukcesu. O jakich zasadach pamiętać, aranżując miejsce do makijażu?

Jak zaplanować oświetlenie do makijażu? Rozmieszczenie lamp

Oświetlenie toaletki, tak jak oświetlenie lustra w łazience, planuje się na podobnych zasadach. Przede wszystkim światło musi padać równomiernie, dlatego dobrze sprawdzają się lampy po obu stronach lustra. Powinno się je umieścić na wysokości osoby korzystającej z lustra. Dlatego w przypadku toaletek, z których korzysta się na siedząco, najlepszą opcją będą lampy zamontowane na wysokości około 120 cm od podłogi. Odległość pomiędzy równolegle zamontowanymi lampami powinna wynosić natomiast około 70 cm, co zniweluje wszelkie cienie i załamania światła. Po bokach lustra w łazience można zamontować gustowne kinkiety, a przy toaletce – stylowe panele LED.

Pamiętaj! Jeśli rozstaw pomiędzy lampami umieszczonymi po obu stronach lustra jest większy niż 100 cm, należy także zamontować dodatkową lampę nad lustrem.

..  Oświetlenie łazienkowe: planujemy od podstaw! >>>

Lampa do makijażu a moc żarówek

Najlepszym światłem do makijażu jest neutralna biel, zbliżona mocą do naturalnej barwy dziennej – ok. 5000 K. Podanych informacji szukaj na opakowaniach żarówek. Dla porównania warto wiedzieć, że temperatura barwowa tradycyjnych żarówek znajduje się w okolicach 2800 K, a dobrze znane z biur i szkolnych sal migoczące świetlówki emitują zimne światło plasujące się w okolicy 6000-6500 K.

Jaką lampę do makijażu wybrać?

Niektóre modele toaletek od razu są wyposażone w lustro i panele oświetleniowe z reflektorkami. W przypadku zakupu toaletki bez oświetlenia warto zastanowić się nad lustrem z wbudowanymi panelami oświetleniowymi w postaci lampek LED. Takie lustro można po prostu zawiesić na ścianie nad meblem lub postawić bezpośrednio na toaletce. Oprócz tego ciekawie dopełni ono aranżację kącika z toaletką – zarówno tego w stylu nowoczesnym bądź glamour, jak i w stylu klasycznym. Oświetlenie LED jest długowieczne i energooszczędne, co dodatkowo pozwoli zaoszczędzić energię.

Fanki stylu skandynawskiego mogą postawić na kinkiety z odkryta żarówką wykonane z naturalnego drewna i metalu. Takie lampy do makijażu doskonale będą korespondować z białą toaletką oraz lustrem np. w złotej ramie.

..  Oświetlenie łazienkowe LED – zalety i zasady aranżacyjne >>>

Lampa pierścieniowa do makijażu

Jeżeli zależy nam na bardziej profesjonalnym wyposażeniu toaletki, możemy zastanowić się nad lampą pierścieniową. Warto jednak pamiętać, że lampy te nie tyle używane są do wykonywania makijażu, ile robienia zdjęć. Stanowią więc standardowy pomocnik wśród akcesoriów wizażystek, które umożliwiają wykonanie profesjonalnych zdjęć makijażu. Wielu infuencerów wykorzystuje tego typu oświetlenie do nagrywania swoich filmów oraz robienia fotografii, które są później udostępniane w mediach społecznościowych. W sprzedaży dostępnych jest kilka rodzajów lamp pierścieniowych, które różnią się od siebie średnicą, rodzajem światła czy sposobem montażu na statywie. Lampy pierścieniowe są też zróżnicowane pod względem rodzaju zastosowanego światła – w większości modeli pojawiają się bowiem żarówki fluorescencyjne, chociaż coraz większą popularność zyskują lampy pierścieniowe LED. Na rynku dostępne są lampy pierścieniowe LED 35 W, 40 W, 65 W. Im większa moc, tym lepsze będą zdjęcia makijażu. Lampy pierścieniowe umieszcza się na statywie, ale są też specjalne modele do zamontowania na smarftonach, które umożliwiają zrobienie perfekcyjnego selfie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany