7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience

2021-03-05 7:27 DD

W łazience panuje duża wilgotność, a także często zmieniają się temperatury. W związku z tym nie należy tam przechowywać niektórych rzeczy – w trosce o ich stan, ale też nasze zdrowie. Sprawdź, co usunąć jak najszybciej z łazienki!

1. Sprzęty elektryczne i elektronika

Oczywiście chodzi o wszelkie urządzenia, które nie są odporne na wilgoć. Dotyczy to m.in. radia, przenośnego grzejnika, smartfona, tabletu, ale też… suszarki do włosów! Warto się upewnić, czy dany sprzęt jest dostosowany do wysokiej wilgotności. Ryzykujemy bowiem nie tylko awariami urządzeń, lecz także groźnym dla zdrowia i życia wstrząsem elektrycznym.

2. Maszynka do golenia

Brzmi zaskakująco, prawda? Wszystko jednak zależy od tego, z jakiego materiału wykonano ostrza. Jeśli to stal nierdzewna, możemy spać spokojnie. Mimo wszystko lepiej umieszczać maszynki w szczelnych opakowaniach, a po goleniu dobrze je wysuszyć.

3. Ręczniki i pościel

Chodzi oczywiście o przechowywanie suchych tkanin. Dlaczego nie powinno się tego robić w łazience? Naturalne tkaniny, takie jak bawełna czy len, są łakomym kąskiem dla nieprzyjemnych drobnoustrojów. Poza tym są podatne na działanie pleśni – a ta w wilgotnej łazience ma sprzyjające warunki do rozwoju. Dlatego upewnij się też, czy łazienka ma odpowiedni system wentylacji. To ważne w przypadku suszenia ręczników po kąpieli. Im dłużej schną, tym większe prawdopodobieństwo, że padną ofiarą bakterii czy grzybów.

.. Materiały na pościel – które są najlepsze? >>>

4. Leki

Leki, podobnie jak niektóre kosmetyki, trzeba przechowywać w temperaturze pokojowej. Ponadto nie lubią wilgoci, która może nawet obniżać ich skuteczność. Choć tradycyjnie apteczki umieszcza się w łazience, lepiej przenosić je do innych pomieszczeń.

5. Biżuteria

Jeśli przed prysznicem zdejmiesz pierścionek czy kolczyki i położysz je w łazience, nic im nie będzie – pod warunkiem że nie spędzą tam dużo czasu. Zwłaszcza metalowe drobiazgi, przy dużej wilgotności, mogą zacząć rdzewieć. Na co dzień przechowuj je więc w suchym pomieszczeniu.

6. Kosmetyki do makijażu

Kosmetyki do makijażu nie lubią częstych zmian temperatury (powinny być przechowywane w pokojowej). A takie są częste w łazience. Wystarczy, że ktoś weźmie prysznic lub zafunduje sobie gorącą kąpiel, a temperatura od razu podskakuje! Lepiej więc przenieść kosmetyki np. do sypialni, przy okazji dekorując ją piękną toaletką.

.. Jak urządzić małą łazienkę? Porady, triki optyczne >>>

7. Lakier do paznokci

Kolejny domowy upiększacz, który bardzo nie lubi zmian temperatury. Przechowuj go więc w sypialni lub salonie. I nie chowaj do lodówki!

Pomysły na aranżację łazienki: GALERIE ZDJĘĆ

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021