Wybieramy półki pod prysznic. Podpowiadamy jakie są najlepsze

2023-03-15 11:17

Półki pod prysznic to element wyposażenia, który warto mieć w swojej łazience. Niewielkie, a jednocześnie bardzo praktyczne półeczki mogą skutecznie ułatwić korzystanie z prysznica i pomóc w zachowaniu porządku. Jak wybrać półkę pod prysznic? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Sprawdziliśmy!

Półka pod prysznic
Autor: serwis prasowy marki Umbra

Spis treści: 

Półki pod prysznic – zalety

Półki pod prysznic mają ogromne znaczenia dla codziennego komfortu. Gdy już zaczniemy kąpiel lub pielęgnację ciała, z pewnością zależy nam, by wszystkie potrzebne akcesoria oraz kosmetyki mieć w zasięgu ręki – jeśli zostawimy coś poza kabiną prysznicową, będziemy musieli z niej wyjść, zachlapać całą posadzkę i ryzykować poślizgnięciem się. Dlatego jeszcze przed kąpielą należy zebrać wszystkie niezbędne rzeczy i ustawić je na półce pod prysznicem.

Półki pod prysznic sprawią, że nie będziemy już musieli trzymać kosmetyków na brzegach brodzika lub – w przypadku kabiny walk-in – na podłodze. Dzięki temu ograniczymy powstawanie na tych powierzchniach trudnych do usunięcia zabrudzeń od mydlin, a ponadto unikniemy konieczności schylania się, co docenią szczególnie seniorzy i osoby z ograniczoną mobilnością.

Jaka półka pod prysznic jest najlepsza?

Półki na By półki pod prysznic spełniły jak najlepiej swoją rolę, powinny spełniać kilka warunków. Na co zwrócić uwagę, kupując półkę pod prysznic?

  • Ażurowa konstrukcja – półka pod prysznic nie powinna mieć pełnego dna – wówczas mogłaby się na jej powierzchni gromadzić woda. Lepiej wybrać półki do prysznica z otworami, by po kąpieli woda mogła swobodnie spłynąć.
  • Wielkość – ten parametr powinien być dopasowany do potrzeb domowników. Jeśli z łazienki korzysta cała rodzina, warto zamontować teleskopową półkę pod prysznic, czyli taką, która składa się z kilku pięter. Do kawalerki wystarczająca będzie natomiast pojedyncza półka do prysznica.
  • Materiał – to, z czego będzie wykonana półka pod prysznic, również jest bardzo ważne. Pamiętajmy, że będzie ona miała częsty kontakt z wodą i wilgocią, zatem musi być odporna na jej szkodliwe działanie. Najlepiej sprawdzają się w takich przypadkach półki prysznicowe ze stali nierdzewnej oraz plastiku. Półki drewniane pod prysznic nie spełnią swojego zadania, chyba że są zbudowane z odpornego na wodę drewna egzotycznego.
  • Umiejscowienie – rodzaj półki pod prysznic powinien być także dopasowany do wielkości kabiny. Najmniej miejsca użytkowego w strefie natryskowej zajmą narożne półki pod prysznic, które jednocześnie zapewnią sporo przestrzeni do przechowywania. W większych kabinach można pozwolić sobie na tradycyjne, podłużne półki prysznicowe.

Mata pod prysznic – jak wybrać dobrą? >>>

Półka pod prysznic – jak ją zamontować?

Nie bez znaczenia jest także sposób montażu półki pod prysznic. Tradycyjne modele tych akcesoriów wymagają przygotowania otworów w ścianach, które często wyłożone są okładzinami ceramicznymi – wiercenie w nich nie zawsze jest proste i wymaga zastosowania odpowiedniego sprzętu oraz wierteł. Jednak efekt tych prac jest wart wysiłku, ponieważ o stabilność i trwałość takiej półki pod prysznic nie musimy się później martwić.

Jeśli jednak nie posiadamy odpowiednich narzędzi i umiejętności lub po prostu nie chcemy ingerować w strukturę ścian w łazience, możemy zdecydować się na półki pod prysznic bez wiercenia. Najczęściej mocuje się je na specjalne przylepce lub haki pozwalające na ich zawieszenie na zestawie natryskowym.

Jak dopasować półkę na kosmetyki pod prysznic do wystroju łazienki?

Półki pod prysznicem powinny również pasować do wystroju otoczenia. Ponadczasowym i uniwersalnym wyglądem cechują się wszelkie akcesoria w metalicznych odcieniach, ponieważ można je łączyć z wieloma innymi elementami łazienkowymi, np. armaturą, wieszakami czy profilami kabin prysznicowych. Jeśli jednak w naszej łazience postawiliśmy na styl nowoczesny, możemy pokusić się o montaż minimalistycznej, czarnej półki pod prysznic, a w przypadku odważniejszych aranżacji wybrać modele w intensywniejszych kolorach – czerwieni lub purpury. Z kolei we wnętrzach, w których króluje styl eko, doskonale prezentować się będą zielone i brązowe półki prysznicowe.

Wybieramy siedziska pod prysznic <<<<<

Jak urządzić łazienkę? Inspiracje i porady. GALERIE ZDJĘĆ

Jak zaprojektować idealną łazienkę?