Schowki w łazience: przechowywanie w porządku

2018-11-15 17:21

Nie tylko ładniej, lecz także wygodniej. Gdy w łazience trudno utrzymać porządek, diagnoza jest prosta: niedobór schowków. Podpowiadamy, jak je pomnożyć.

Spis treści

  1. Pomysły na przechowywanie w łazience
  2. Schowki w łazience – meble niestandardowe
  3. Kosze i pojemniki

Pomysły na przechowywanie w łazience

Im więcej schowków, tym czyściej, przejrzyściej i wygodniej, a im mniej masz miejsca na nie – tym więcej pola do popisu dla kreatywności i sprytu! Gdy każdy centymetr się liczy, szukaj dodatkowych przestrzeni w każdym zakątku. W trudnych przypadkach warto zdać się na dobrego projektanta i stolarza, którzy najefektywniej zagospodarują nawet najmniejszą przestrzeń. Schowki można stworzyć choćby pod wanną, a raczej w jej obudowie. Zmieści ona całkiem pojemne uchylne szafki. Tak nietypowego mebla nie trzeba zamawiać u stolarza, znajduje się bowiem w ofercie producentów mebli łazienkowych. Samodzielnie zrób półki – począwszy od małych po dużą, np. biegnącą nad drzwiami. Albo zawieś pojemniki na drzwiczkach szafki pod umywalką.

..  7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience >>>

Schowki w łazience – meble niestandardowe

W łazience doskonale sprawdzą się meble niełazienkowe. Półki, półeczki, regały, komody itp. – dopasuj je wielkością i dobrze zabezpiecz przed wilgocią. Pamiętaj, że odkryte półki nie znoszą bałaganu, zarezerwuj je więc dla czystych ręczników i najładniejszych kosmetyków. Jeśli to się nie uda, można zapełnić je estetycznymi koszykami czy pojemnikami.

..  Mała łazienka – jak ją urządzić? Porady i zdjęcia >>>

Kosze i pojemniki

Podwieszane kuchenne kosze, dwa lub trzy, możesz zamontować u sufitu na bloczku i z ozdobnym sznurem. Gdy będą potrzebne, opuścisz je, a gdy coś do nich włożysz, podciągniesz, a sznur zaczepisz o haczyk zamontowany na dogodnej wysokości.

Kosz wiklinowy, plastikowy, płócienny, z technorattanu czy rattanu powinien wyglądem pasować do stylu łazienki, a rozmiarem – do potrzeb. W przypadku tego na ręczniki czy bieliznę do prania upewnij się, że przepuszcza powietrze.