Nowoczesna łazienka w wanną wolnostojącą. Wymarzone domowe spa Eweliny

2023-09-28 12:11

- Gdy przywieziono nam wannę do domu (kupiliśmy ją przez internet, nie widzieliśmy wcześniej na żywo), zamarliśmy z wrażenia. Była naprawdę duża – mówi Ewelina. Najbardziej ucieszyła dzieciaki, które jeszcze tego samego dnia nurkowały w niej jak w basenie. W okularkach pływackich…obacz, jak zaaranżować łazienkę z wanną wolnostojącą.

Spis treści

  1. Wanna wolnostojąca
  2. Jak zmieścić wannę w małej łazience?
  3. Płytki ceramiczne imitujące drewno
  4. Biała łazienka z drewnem

Wanna wolnostojąca

O matko, czy ona się tu zmieści? Kiedy ekipa transportowa wnosiła wannę do mieszkania, byliśmy pełni obaw. Niby wszystkie jej wymiary się zgadzały, długość odpowiadała długości drewnopodobnego gresu. Wydawała się jednak olbrzymia – mówi Ewelina. – Pewnie dlatego, że ma proste, a nie profilowane wewnątrz ścianki – dodaje Grzegorz.

Jak zmieścić wannę w małej łazience?

Wbrew początkowej niepewności, wanna nie zagraciła sześciometrowego wnętrza. Przeciwnie. Stała się jego główną ozdobą. „Usadowiona” na wprost wejścia, z wyrazistym dekorem płytek w tle – wygląda okazale. W mieszkaniu znajdują się dwie łazienki. Ta mieści się bliżej pokoju dziennego i zgodnie z założeniem miała być bardziej reprezentacyjna, gościnna, zbliżona stylistyką do salonu.

Przeczytaj też: Nowoczesna łazienka w błękitach. Inspiracją były... sardynki

Płytki ceramiczne imitujące drewno

– Początkowo zaplanowałam w niej drewno na podłodze i jednej ścianie. Nie przepadam bowiem za płytkami. Parkieciarz obiecał, że zaimpregnuje deski olejowoskiem tak, że nic im się nie stanie – opowiada projektantka.

Sytuacja zmieniła się, gdy Ewelina chciała pokazać mężowi płytki do drugiej łazienki (musiała się na nie zdecydować, bo wybrany przez nią kamień na podłogę w kabinie prysznicowej okazał się stanowczo za drogi). – Pojechaliśmy do sklepu i odkryliśmy w nim… świetne płytki do złudzenia przypominające prawdziwe deski. Był rok 2015. Tego typu gresy dopiero wchodziły na rynek. Zdecydowaliśmy się na nie bez wahania.

Biała łazienka z drewnem

Zabudowa meblowa wykonana jest z płyty MDF lakierowanej na biało w półmacie. Ma ok. 20 cm głębokości, mieści liczne schowki, półki, ukrywa kratkę wentylacyjną oraz głośniki (w górnych narożnikach mebla, za frontami z podcięciami). – Przyjemnie się tu słucha tej samej muzyki co w salonie – komentuje Ewelina.

Łazienka z wanną
Autor: Mariusz Bykowski
Wanna wolnostojąca
ewelina para
EWELINA PARA, RED design, reddesign.pl

Z uwagi na duże wymiary, lepiej wygląda w łazience o większym metrażu. Coraz częściej w sprzedaży pojawiają się jednak kompaktowe modele, nadające się do mniejszych wnętrz. Wybór wanien wolnostojących jest bardzo duży. Można przebierać w różnorodności kształtów, wymiarów, a także materiałów. Wśród nich znajdziemy tradycyjne akrylowe, ale też żeliwne, drewniane, szklane. Na rynku dostępne są również wanny z granitu czy marmuru (moja to odlew mineralny z marmuru) – zwykle większe, cięższe i droższe w porównaniu z akrylowymi. Bez względu na tworzywo, warto pamiętać o rozplanowaniu przestrzeni – wanna powinna być dobrze wyeksponowana oraz umożliwiać swobodne korzystanie z innych sprzętów.

Przeczytaj też

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE