Lustro okrągłe do łazienki: jakie wybrać, by pasowało do wystroju?

2018-02-21 15:35 Daniel Działa

Lustro w łazience pełni ważne funkcje praktyczne, ponadto pozwala powiększyć optycznie pokój. W ostatnim czasie coraz większą popularność zdobywa lustro okrągłe: w białej bądź czarnej ramie, minimalistyczne albo na pasku. Jakie okrągłe lustro do łazienki wybrać, by pasowało do wystroju? Przeczytaj nasz poradnik i zobacz gotowe inspiracje w galerii zdjęć.

Lustra okrągłe dostępne są w różnych formach i wymiarach. Najłatwiej znajdziemy lustra o średnicy 60, 70 albo 80 cm. Warto jednak zwrócić uwagę na ramę oraz sposób mocowania. To właśnie te elementy mogą zdziałać cuda w wystroju łazienki.

Okrągłe lustro bez ramy bądź białe

Polskie łazienki są przeważnie małe, dlatego wskazane są triki, które optycznie je powiększają. Ważną w tym rolę odgrywają lustra. Jeśli więc decydujemy się na lustro okrągłe, zadbajmy o to, by spójnie wpisywało się w wystrój. W małej łazience dobrze zaprezentuje się lustro bez ramy albo zamknięte w białej ramie. Najlepiej, jeśli będzie prosta, minimalistyczna – zwłaszcza gdy w pomieszczeniu dominują jasne kolory oraz proste formy.

..  7 rzeczy, których nie należy przechowywać w łazience >>>

Lustro okrągłe czarne – do jakiej łazienki pasuje?

Czarne detale we wnętrzach cieszą się dużą popularnością w tym sezonie. Można je ciekawie wprowadzać, decydując się np. na lustra okrągłe czarne, czyli w czarnych ramach. Warto jednak zadbać o to, by elementy w tym kolorze pojawiały się też w innych miejscach w łazience. Elegancka czarna rama pasuje do wnętrza w stylu industrialnym, ale też glamour. W skandynawskich zaś będzie ciekawym kontrastowym akcentem.

..  Trendy wnętrzarskie – wielki powrót black & white >>>

Lustro okrągłe do łazienki
Autor: mat. pras. Meraki

Lustro okrągłe na pasku – to jest hit!

Lustro okrągłe na pasku ma tę zaletę, że można je łatwo przewieszać – bez klejenia i mocowania. Pasek odgrywa przy tym rolę dekoracyjną. Dynamizuje wystrój, może również wprowadzić do łazienki ciekawy, kontrastowy kolor. Lustra na pasku doskonale się prezentują w aranżacjach industrialnych. Same zaś paski wykonuje się najczęściej ze skóry albo materiałów syntetycznych. W łazience w stylu industrialnym może się również pojawić lustro okrągłe na łańcuchu, które świetni podkreśli wrażenie loftowej surowości.

Lustra łazienkowe w stylu nowoczesnym i klasycznym

Nowoczesne lustra łazienkowe najczęściej pozbawione są ram, zamiast których często wykorzystuje się dekoracyjne oświetlenie (np. paski LED-owe). Mogą być również od razu zintegrowane z kinkietami.

Co zaś mają do wyboru miłośnicy klasyki? Najlepiej lustro okrągłe drewniane, zwłaszcza gdy drewno pojawia się w innych miejscach w łazience. Do aranżacji w stylu shabby chic albo prowansalskiej szczególnie polecamy lustro w przecieranej drewnianej ramie. A może zwierciadło w fantazyjnej, dekoracyjnej ramie? Świetny pomysł, pod warunkiem że łazienka jest dość duża!

Lustra okrągłe do łazienki – inspiracje w GALERIACH ZDJĘĆ