Maciej jest pilotem, więc łazienkę "przywiózł z podróży". Płytki inspirowane Kanadą to rarytas

2022-09-12 12:36

– Mnóstwo maili, wybory przez internet i tylko jedno spotkanie z projektantką. Tak to jest, gdy pracuje się jako pilot w różnych strefach czasowych – mówi Maciej. – Bez pomocy architektki Kasi i mojej mamy, z którymi byłem w ciągłym kontakcie, ta łazienka chyba nigdy by nie powstała – dodaje.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki ALINA Mieszka w Warszawie, niedaleko nowo zakupionego lokum syna. Nadzorowała prace wykończeniowe i na bieżąco zdawała z nich relacje Maciejowi – pilotowi, pracującemu w liniach lotniczych. Zastąpiła go też podczas tej sesji zdjęciowej. Zawsze uśmiechnięta i cierpliwa. Mama idealna! A sam Maciej? Pasjonat lotnictwa i podróży. Przez pewien czas mieszkał w Kanadzie, gdzie zapałał miłością do hokeja. Po treningach z przyjemnością odpręża się w wannie.

– Doskonale, to jesteśmy umówieni na jutro, obejrzymy w tym sklepie płytki i wannę – postanowili Maciej i Katarzyna Dziurdzia, projektantka odpowiedzialna za koncepcję i wykończenie jego mieszkania. Wcześniej uzgadniali wszystko zdalnie. W końcu jednak udało im się spotkać i za jednym zamachem kupić najważniejsze rzeczy do łazienki. –

Z racji wykonywanego zawodu spędzam setki nocy w różnych hotelach. Nie chciałem, żeby moja łazienka wyglądała typowo hotelowo. Marzyłem o wannie do relaksu po długiej nieobecności w domu. Oraz o ciekawych płytkach podłogowych, najlepiej takich wzorzystych, jakie widziałem w Kanadzie – mówi Maciej.

Te przedstawione przez architektkę w tu procentach trafiły w jego gust. Ale zanim razem przeszli do wyboru detali, Katarzyna Dziurdzia musiała stworzyć projekt funkcjonalny wnętrza. – Przeniosłam toaletę na boczną ścianę. W jej miejscu, na wprost wejścia, zaplanowałam strefę umywalkową z szafką o długości 130 cm.

Prawą część łazienki przeznaczyłam na wannę z dodatkowym prysznicem – wyjaśnia. Stylistycznie dopasowała pokój kąpielowy do pozostałych pomieszczeń. Sięgnęła po tę samą kolorystykę i sztukaterię. Tak jak w kuchni, zastosowała niebieskie fronty szafek. Odcień kobaltowy połączyła ze zgaszoną zielenią. By wnętrze nabrało lekkości, wprowadziła do niego duże lustro oraz białe płytki na ścianie

TU NAS ZNAJDZIESZ

W szafce podumywalkowej kryje się pralka, w dwóch szufladach – kosmetyki, a w trzeciej (dolnej, największej) – rzeczy do prania. W płytkiej wnęce nad obudową stelaża toalety projektantka urządziła kolejną szafkę, tym razem wysoką, na ręczniki, detergenty i inne akcesoria łazienkowe.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki Kamienna podstawka, geometryczne dekoracje – BM Housing

PANEL DLA PANA!

Do osłony dolnej części ścian architektka zaproponowała Maciejowi płyty ceramiczne imitujące lamperię z drewnianych paneli.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki Płyty Swan Aparici – Internity Home; kwiat doniczkowy – Dom Roślin; dozownik mydła, pudełko – H&M Home

OD GÓRY I DOŁU

Zarówno trzyotworowa bateria, jak i umywalka mocowane są do blatu (kwarcowy konglomerat). Czysty design, elegancki efekt.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki Blat – Janstone; bateria Rubinetterie Treemme, umywalka podblatowa Duravit – Internity Home; dekoracja – BM Housing; ręcznik – H&M Home
Klasyka w łazience
Katarzyna Dziurdzia Dziurdzia Projekt, dziurdziaprojekt.com
Katarzyna Dziurdzia, Dziurdzia Projekt, dziurdziaprojekt.com

Wnętrze o podwyższonej wilgotności powietrza, w którym woda leje się strumieniami, nie musi być pozbawione sztukaterii (kojarzonej z kruchością). W łazience Macieja nawiązałam tego typu elementami do aranżacji całego mieszkania. Pod sufitem przykleiliśmy gipsowe listwy dekoracyjne pomalowane białą farbą odporną na wilgoć. Taflę lustra oprawiliśmy w ramę z MDF-u, zabezpieczonego przed wodą. Cały dolny pas ścian – wzdłuż wanny, umywalki i toalety – wyłożony jest płytkami do złudzenia przypominającymi angielską boazerię z drewna. Urody ceramice dodają takie detale jak: frezowania, ozdobne listwy wykończeniowe, fazowane (ścięte pod odpowiednim kątem) narożniki oraz starannie położona fuga w kolorze płytek.

INACZEJ NIŻ U WSZYSTKICH

W większości polskich łazienek obudowy wanien wykonane są z tych samych płytek co posadzka (coraz większą popularnością cieszą się też deski). A jak to wygląda w tym projekcie? Wanna wykończona jest z trzech stron panelem z akrylu, lekko zaokrąglonym w narożnikach. Natomiast podłoga przypomina wzorzysty dywan z szeroką lamówką w kolorze kobaltu.

Łazienka
Autor: Marcin Grabowiecki
Kosztorys

wanna Tonic II z panelem Ideal Standard 4090 zł

bateria wannowa Rubinetterie Treemme 1198 zł

bateria umywalkowa Rubinetterie Treemme 1059 zł

umywalka Duravit 890 zł

meble na zamówienie, Dariusz Michalik 3500 zł

WC Tonic II Ideal Standard 1647 zł

płytki ścienne białe Swan Aparici 2725 zł

płytki ścienne zielone Citta Citta Marazzi 799 zł

płytki podłogowe wzorzyste Dresda Grazia 1278 zł

płytki podłogowe kobaltowe Citta Citta Marazzi 399 zł

blat kwarcowy Janstone 1200 zł

razem 18 785 zł

Plan łazienki
Autor: Norbert Suchorzewski
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE