Projekt łazienki w stylu eklektycznym: efektowny miszmasz w pokoju kąpielowym

Projekt łazienki będącej inspirującą mieszanką stylów. Styl eklektyczny, który idealnie spaja ze sobą elementy typowe dla nowoczesności, z akcentami przywodzącymi na myśl nieco wyniosłą stylistykę glamour. Całość okraszono lekko industrialnym zacięciem dopełniającym projekt łazienki, w której główną rolę odgrywa jednak nie styl, a okno... Tak po prostu.

Wolnostojąca wanna w pokoju kąpielowym
Aranżacja łazienki z elementem industrianym
Umywalki nablatowe w nowoczesnej łazience
Łazienka glamour z elementem industrialnym
Detal w aranżacji nowoczesnej łazienki

Projekt łazienki w stylu eklektycznym, musi spójnie łączyć ze sobą elementy będące reprezentantami często zupełnie odmiennych stylistyk. W przypadku wnętrz eklektycznych jedno jest pewne - w takiej aranżacji nie zaznamy nudy, a nasze oko odciągać będą coraz bardziej inspirujące elementy. Właśnie taki jest projekt łazienki, za który odpowiada Agnieszka Hajdas – Obajtek z Arte Dizain Studio Architektoniczne.

Projekt łazienki uzależniony od... okna

Założeniem projektowym wnętrza łazienkowego była aranżacja, która zaskakiwałaby różnorodnością - przede wszystkim. Wnętrze miało być modne, nowoczesne i stylowe. Takie inne od wszystkich. Dodatkowo, projekt łazienki miał uwzględniać zarówno wygodną wannę, która będzie idealnym pretekstem do długiej, odprężającej kąpieli, jak i funkcjonalny prysznic, który umożliwi szybkie poranne odświeżenie.

Sprawdź też: Mozaikowy motyw kwiatów w projekcie białej łazienki

Nie to wszystko było jednak najważniejsze. W projekcie łazienki należało uwzględnić przede wszystkim ogromne przeszklenia, które sięgają całej wysokości wnętrza. W efekcie powstało wnętrze niezwykle jasne i niewiarygodnie przestronne, które spaja ze sobą różne style, będąc jednocześnie pełnowartościowym pokojem kąpielowym.

Nowoczesne wnętrze z nutką glamour i akcentem stylu industrialnego

Ogromne przeszklenia we wnętrzu, siłą rzeczy, nadają mu już określony ton. Podążając tym tropem, projektantka postawiła na zgrabne połączenie w jednym wnętrzu elementów reprezentujących zupełnie różne stylistyki. Ogólny wyraz wnętrza to efektowne i niezwykle inspirujące połączenie stylu nowoczesnego ze stylistyką glamour. Centrum wnętrza wyznacza stylowa wolnostojąca wanna, która wydaje się przejmować dowodzenie w kwestii aranżacji strefy kąpielowej. W opozycji do niej staje jednak funkcjonalny prysznic, który wydaje się jednak pozostawać nieco w cieniu. W eklektycznym wnętrzu łazienkowym zaplanowano także dwie nablatowe umywalki. Aranżacja tej części wnętrza to najlepsza odsłona stylu glamour. Czarno-biała kolorystyka w połączeniu z naturalnym lśnieniem, rzuca blask na całą aranżację pokoju kąpielowego. Nieco industrialny charakter przestrzeni nadaje surowe wykończenie ścian w łazience, które gdzieniegdzie zostało przełamane czarnym szkłem. Na uwagę zasługuje także niecodzienne wykończenie sufitu, który zdaje się łączyć wszystkie pojawiające się we wnętrzu style. Domknięciem niebanalnego projektu łazienki jest drewniana podłoga, otulająca całość przytulnością i ciepłem.

Kontakt z pracownią:

Arte Dizain Studio Architektoniczne
Mgr inż. arch. Agnieszka Hajdas – Obajtek
www.artedizain.pl

Sopot
ul. Grunwaldzka 58/1
81-771 Sopot

Warszawa
ul. Aleksandra Gierymskiego 12/14
00-772 Warszawa

Zobacz inne realizacje Arte Dizain Studio Architektoniczne

Ocena: 0
Tekst: Anna Rychlewicz

POLECANE ARTYKUŁY