Kwiaty na płytkach łazienkowych: mozaikowy motyw kwiatów w projekcie białej łazienki

2015-07-14 20:11 Agnieszka Zawadzka

Kwiatowy motyw na ścianie kojarzy się różnie i wymaga odpowiedniej oprawy. Projekt białej łazienki z motywem kwiatów na mozaice łazienkowej odmienił proste wnętrze białej łazienki w niezwykły salon kąpielowy. Silnie zainspirowani prezentujemy Wam GALERIĘ z projektem niezwykłej łazienki z kwietną mozaiką w niezwykłym, śródziemnomorskim klimacie.

Kwiatowy motyw na mozaice kojarzy się różnie i wymaga odpowiedniej oprawy. Nieumiejętnie dobrane tło i otoczenie dla kwietnych motywów dekoracji ścian grozi uzyskaniem efektu odwrotnego od zamierzonego – chaotycznego, pełnego kiczu i pozbawionego wyczucia stylu. Dlatego tak jak w przypadku klasycznego bukietu nie bez znaczenia jest wazon, w jakim go eksponujemy, tak w projekcie łazienki z motywem kwiatów na ścianie, szalenie ważną rolę pełni spójne i neutralne tło. Im motyw kwiatów jest silniejszy i bardziej dekoracyjny, tym tło dla mozaiki powinno być bardziej stonowane, proste, jednolite i wyzbyte nadmiaru podziałów. Tym razem inspirujemy Was projektem białej łazienki z motywem kwietnej mozaiki, gdzie elementy tła i dekoracji równoważą się w idealnie dobranych proporcjach.

Kwiaty na płytkach łazienkowych: ściana jak obraz

Przepiękny, mozaikowy motyw karminowych i błękitno-fioletowych kwiatów na ścianie nad wanną (mozaika Summer Flowers marki Bisazza), zdominował i określił stylistycznie aranżację całej łazienki. Motyw mozaikowych kwiatów, wyciągnięty ponad ścianę na fragment sufitu, dodatkowo ciekawie zinterpretował przestrzeń łazienki, udając kwietny baldachim wieńczący kąpielową strefę wnętrza. Podwieszany sufit i ukryte w nim miękkie, ledowe oświetlenie o ciepłym wybarwieniu, podkreśliło kremowe tło kwietnej mozaiki. Minimalistyczne oświetlenie lustra również dobrano pod kątem mozaiki – zielone, przezierne oprawy kulistego oświetlenia nawiązują kolorystycznie do motywu liści w mozaice. Jednak najlepszą formą właściwej ekspozycji kwietnej ściany w łazience stała się jednolicie i konsekwentnie biała kolorystyka ścian, podłogi i mebli łazienkowych. Świetliste, białe tło i proste podziały ścian i podłóg - zachowane dzięki użyciu wielkoformatowych płyt, umożliwiły pełną ekspozycję dekoracyjnego motywu na ścianie nad wanną. Efekt prostych podziałów wprowadził także element prostokątnej, sięgającej od linii umywalki po sufit, lustrzanej tafli, która optycznie podwyższyła wnętrze białej łazienki. Wysokie i sprytnie zakamuflowane w przestrzeni ściany ponad WC i bidetem schowki na kosmetyki, to funkcjonalna niespodzianka ułatwiająca zachowanie porządku i ładu w przestrzeni białego salonu kąpielowego. Do tego zaokrąglona forma ceramiki łazienkowej i nowoczesna, biała armatura wprowadziły do aranżacji białej łazienki łagodność i subtelność odbioru.

SPRAWDŹ: 15 powodów dla których drabina sprawdzi się jako funkcjonalna dekoracja wnętrza!

Kwiaty na płytkach łazienkowych: uroda detalu

Przy tak dekoracyjnej ścianie w łazience, miejsca na dodatki powinno być niewiele. Miejsce na kosmetyki i akcesoria łazienkowe warto schować w przestrzeni prostej szafki pod umywalką, pozostawiając na rancie wanny jedynie przedmioty kolorystycznie i stylowo spójne z motywem mozaiki. I tak przezierne słoje czy drewniane misy na naturalne gąbki, mydła i kule do kąpieli stanowią nie tylko podręczne rozwiązanie w strefie kąpielowej, ale i estetyczny dodatek spójny z koncepcją mozaikowego wnętrza łazienki z motywem kwiatów. Dekoracje na blacie przy umywalce również utrzymane zostały w kolorystyce natury i zen: szklane pachnidło z drewnianymi patyczkami i biała taca na drobiazgi takie jak krem do rąk czy grzebyk – oczywiście drewniany. Stylowa aranżacja zamknięta jest w urodzie detalu – warto o tym pamiętać, szczególnie urządzając salon kąpielowy.

Kwiaty na płytkach łazienkowych: dodatki w odwrocie

Aby zrównoważyć bogatą dekorację ściany ponad wanną, po przeciwległej stronie postawiono na minimalizm. Jednolicie białą ścianę urozmaicono jedynie trzema czarno-białymi zdjęciami oprawionymi w białe ramki. Niby nic, a jednak zabieg ten ciekawie zróżnicował monotonną ścianę i dodał wnętrzu artystowskiego sznytu. Szalenie modny ostatnio łazienkowy gadżet – wieszak w formie drabiny, stał się główną dekoracją ściany przy prostej umywalce z podwieszaną szafką. Rustykalna, zamierzenie nieidealna forma czarnej drabiny służy na co dzień jako wieszak na ręczniki. Stylistycznie natomiast doskonale komponuje się z kwietną mozaiką na ścianie i drewnianymi dodatkami.

ZRÓB TO SAM: drabinka na ręczniki do łazienki!