Początkowo aranżacja łazienki miała być minimalistyczna. Projekt łazienki wykonała Joanna Walewska. Wąska łazienka miała początkowo być szaro-biała. Właścicielka wybrała do aranżacji łazienki szare płytki łazienkowe na ścianę i podłogi, które miały przypominać beton. Ale szarość w połączeniu z bielą okazały się monotonne, więc główne miejsce zajęła mozaika w ogniście pomarańczowym odcieniu.

zapełniać łazienkę ulubionymi etnicznymi dodatkami przywożonymi z podróży. Najpierw pojawiła się jakaś muszla, naturalna gąbka, potem drewniana figurka. Wreszcie kosz z rafii i ręcznie pleciony kolorowy chodnik, które ożywiły i ociepliły to nowoczesne wnętrze łazienki. Okazało się, że tak różne stylowo przedmioty i formy bardzo dobrze razem wyglądają.
Łazienki projekty: wąska łazienka
W łazience są aż trzy piony kanalizacyjne. Dla uporządkowania przestrzeni łazienki zostały zabudowane. W powstałych wnękach zamontowano umywalki (po jednej stronie) i półki (po przeciwnej). Dodatkową przestrzeń udało się zaoszczędzić dzięki zainstalowaniu umywalek półblatowych – na dość wąskich blatach wyłożonych mozaiką. Wysokie po sufit lustra umieszczone nad umywalkami optycznie poszerzają wnętrze łazienki.

Aranżacja łazienki

Żeby pomarańczowa mozaika nie przytłaczała wnętrza łazienki, została użyta tylko w mokrych strefach: we wnęce nad wanną, wnękach z umywalkami oraz na obudowie stelaży WC i bidetu. Proste geometryczne formy ceramiki i dodatków podkreślały nowoczesny wystrój łazienki. Ale dodatki nadają aranżacji łazienki charakteru. Po pewnym czasie nowoczesna łazienka zaczęła się wydawać właścicielce zbyt pusta. Zaczęła więc intuicyjniezapełniać łazienkę ulubionymi etnicznymi dodatkami przywożonymi z podróży. Najpierw pojawiła się jakaś muszla, naturalna gąbka, potem drewniana figurka. Wreszcie kosz z rafii i ręcznie pleciony kolorowy chodnik, które ożywiły i ociepliły to nowoczesne wnętrze łazienki. Okazało się, że tak różne stylowo przedmioty i formy bardzo dobrze razem wyglądają.

Łazienki projekty: wąska łazienka

W łazience są aż trzy piony kanalizacyjne. Dla uporządkowania przestrzeni łazienki zostały zabudowane. W powstałych wnękach zamontowano umywalki (po jednej stronie) i półki (po przeciwnej). Dodatkową przestrzeń udało się zaoszczędzić dzięki zainstalowaniu umywalek półblatowych - na dość wąskich blatach wyłożonych mozaiką. Wysokie po sufit lustra umieszczone nad umywalkami optycznie poszerzają wnętrze łazienki.

Wnętrzarskie triki na wąskie łazienki

Narzekasz na nieustawne wąskie łazienki? Projekty łazienek powinny przede wszystkim porządkować przestrzeń. W małej i wąskiej łazience warto zastosować kilka trików wnętrzarskich. W każdej łazience natkniemy się na rury, a zabudowa z płyt g-k jest lepsza niż nierówne załomy ścian i plątanina rur na widoku. Wprawdzie pochłonie dodatkowe centymetry, ale „wyczyści” wnętrze łazienki, przez co optycznie je powiększy. Warto starannie dobrać wyposażenie do łazienki - wannę lub kabinę, umywalki, bo w tej sytuacji liczy się każdy centymetr. Optycznie małą łazienką powiększają też lustra i odpowiednio dobrane oświetlenie. A zróżnicowanie w aranżacji łazienki materiałów, kolorów i faktur przełamuje monotonię jednolitych powierzchni, które „spłaszczają” wnętrze. Dlatego w takiej łazience lepiej nie kłaść płytek od podłogi do sufitu, by nie przytłaczały i nie „obniżały” wnętrza łazienki.

Ile kosztowała ta łazienka

Wanna Lusso, Riho 1400 zł; umywalki Starck3, Duravit 2x800 zł, miska WC Starck3, Duravit + instalacja Geberit 1200 zł, bidet Starck3, Duravit 500 zł, bateria do bidetu, Hansgrohe 300 zł, bateria wannowa, Hansgrohe 600 zł, baterie umywalkowe, Hansgrohe (2 szt.) 950 zł, grzejnik, Vasco 1800 zł, lustra 300 zł, oświetlenie, Aquaform 500 zł, mozaika, Marazzi 3500 zł, płytki podłogowe 60x60 cm Fusion, Marazzi 1200 zł. Razem koszt łazienki: 13 800 zł.