Mała łazienka i kolorowa umywalka. Nowoczesna aranżacja łazienki

 łazienka zdjęcia

Fot. Konrad Kalbarczyk

Mała łazienka z mocnym kolorem: czy to dobry projekt łazienki? TAK! Prezentowana aranżacja łazienki ma ciekawe rozwiązania: zamiast glazury jest nowoczesne tworzywo na ścinach, a sufit i umywalka są pomarańczowe. Sprawdź, jak zastosować mocne kolory w łazience.

Mała łazienka urządzona jest dość oryginalnie. Projekt łazienki nie uwzględniał tradycyjnej glazury, ani białej ceramiki łazienkowej. Nowoczesna aranżacja łazienki łączy ciemne i intensywne kolory na małej powierzchni. W tej małej łazience projektanci zdecydowali się na połączenie kilku neutralnych kolorów z soczystym pomarańczowym. Fototapeta z kamieniami oraz płytki z kamyczkami łagodzą geometryczne formy wyposażenia łazienki. Podwieszany sufit w kolorze pomarańczowym kryje oświetlenie, które uwydatnia ciekawą fakturę ścian w łazience. Projekt łazienki: Wojciech Truszkowski, Aleksandra Ziarek / WT Studio.

Aranżacja łazienki: kolorowa umywalka

Mocne kolory w łazience wnoszą do aranżacji wnętrza energię i ciepło, należy je jednak stosować oszczędnie. Jak umiejętnie wkomponować kolorową umywalkę w aranżację łazienki? Po pierwsze zadbaj w łazience o neutralne tło. Jaskrawy element wyposażenia (kolorowa umywalka) będzie lepiej widoczny na tle, które nie konkuruje z nim kolorystycznie. Jeśli planujesz montaż barwnej umywalki i chcesz, by była najbardziej wyeksponowanym elementem w aranżacji łazienki, zadbaj, żeby dookoła niej panowały neutralne kolory. Warto też zdecydować się na powtórzenie koloru w łazience. Aby zrównoważyć mocny kolor umywalki, możesz go powtórzyć w innym miejscu łazienki, ale nie w jej bezpośrednim sąsiedztwie. Dobrym miejscem będzie np. fragment przeciwległej ściany pomalowany na ten sam kolor co kolor umywalki albo nawet sufit. Aranżacja łazienki bez przesady to umiar w stosowaniu kolorów. A więc urządzając łazienkę, nie eksploatuj nadmiernie jaskrawego koloru – niech pojawia się oszczędnie. Jeden lub dwa dodatki w tym samym, wyrazistym odcieniu całkowicie wystarczą w ramach uzupełnienia wystroju łazienki. W przeciwnym razie efekt może być zbyt krzykliwy i na dłuższą metę męczący dla oczu i wykonana aranżacja łazienki nie przyniesie zadowalającego efektu.

Aranżacja łazienki: nowoczesna łazienka bez glazury

Zamiast tradycyjnej glazury, prezentowany projekt łazienki uwzględniał wykorzystanie nowoczesnego tworzywa - techlam. Płyty ceramiczne techlam to tworzywo, które daje więcej możliwości niż zwykłe płytki. Ma właściwości zbliżone do porcelany – charakteryzuje się dużą odpornością i wytrzymałością. Występuje w formacie 300x100 cm, projektanci łazienki zdycydowali się je pociąć na duże płyty. Wielką zaletą techlamu jest jego niewielka grubość (3–6 mm), co sprawia, że nie trzeba ciąć narożnych płyt pod kątem 45 stopni. Materiał ten ma jeszcze jedną ważną zaletę: pozwala osiągnąć jednolitą powierzchnię bez widocznych fug, co daje nowoczesny i modny efekt w aranżacji łazienki.

 łazienka zdjęcia

Fot. Konrad Kalbarczyk

Wyposażenie łazienki: umywalka nablatowa z corianu, szafka podumywalkowa z laminatu - projekt i wykonanie WT Studio; bateria umywalkowa – Fonte; ścianka prysznicowa - Sun Glass; zestaw prysznicowy - Paffoni; płyty techlam na ścianach i podłodze - Levatina; mozaika - Kimar.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY