Łazienka na poddaszu inspirowana stylem art déco

Łazienka na poddaszu warszawskiego bloku została zaprojektowana przez właścicielkę, którą zainspirował wystrój niewielkiego hotelu w Los Angeles, urządzonego w stylu art déco. Projekt łazienki jest lekki i funkcjonalny. Mocną stroną łazienki jest precyzyjnie położona glazura, jej stonowane kolory umożliwają łatwą zmianę wystroju. Stylowa łazienka wygląda jak pokój kąpielowy.

Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje
Łazienka aranżacje

Projekt łazienki na poddaszu został dobrze przemyślany. Remont łazienki zakładał zmianę wystroju i kupno nowego wyposażenia. Wnętrze łazienki w bloku było dobrze rozplanowane, ale właścicielkę drażniły niebieskie kafelki z wzorkiem jak z późnego PRL-u.

 

Zobacz także inspirujące WNĘTRZA - galerie zdjęć, aranżacje i meble

 

– Nie lubię typowych łazienkowych kolorów, tych błękitów, róży, seledynów - tłumaczy. - Chciałam, aby łazienka grała z resztą mieszkania i bardziej przypominała pokój kąpielowy. Utkwił mi w pamięci wystrój niewielkiego hotelu w Los Angeles, mieszczącego się w kamienicy z lat 20. Dobrze zapamiętałam jego kolorystykę i taką postanowiłam mieć w swojej łazience.

Łazienka na poddaszu

Łazienka na poddaszu jest widna i wygodna. Duże okno w dachu tworzy fantastyczny klimat łazienki. Jest też praktyczne, łazienkę zalewa łagodne naturalne światło. Do skosu nad wanną trzeba się przyzwyczaić. Wanna została nieco odsunięta od ściany, co dało miejsce na półkę na kosmetyki. Wyłożono ją mozaiką, podobnie jak wszystkie powierzchnie w łazience, oprócz podłogi i sufitu. Dzięki temu wnętrze łazienki jest harmonijne i spójne stylistycznie.

Remont łazienki

Remont łazienki na poddaszu nie wymagał przekładania instalacji wodno-kanalizacyjnej, a ze ścian nie wystawały rury, z którymi nie wiadomo, co zrobić. Do prac w łazience zatrudniony został polecony fachowiec. Skuł błękitne kafelki, kładąc w ich miejsce duże kafle przypominające fakturą mozaikę. Mocną stroną łazienki jest precyzyjnie położona glazura, to ona głównie tworzy klimat wnętrza. Podczas remontu łazienki została wymieniona też ceramika łazienkowa i zostały zrobione meble łazienkowe na zamówienie. Powstał m.in. kubik, na którym wspiera się umywalka. - Pomysł na takiej rozwiązanie do łazienki zaczerpnęłam z prasy wnętrzarskiej - opowiada właścicielka. - Fajnie wygląda, a że musiałam zrezygnować z szafki pod zlewem? Coś za coś! Na szczęście łazienka na poddaszu jest na tyle duża, że mogłam wstawić pojemną szafę oraz szafkę na kosmetyki - dodaje. Lustro w szerokiej drewnianej ramie zostało zrobione na zamówienie.

Łazienka odmieniona przez dodatki

Choć od remontu łazienki minęło kilka lat, łazienka jeszcze się nie znudziła właścicielce. Jest przestronna i wygodna, a neutralne tło płytek łazienkowych pozwala na błyskawiczną zmianę jej wystroju. Wystarczy do łazienki wstawić dodatki w innym kolorze i już mamy wnętrze w innym charakterze.

Ile kosztował remont łazienki

Wyposażenie łazienki: wanna owalna Mauritius, Victory SPA 1813 zł, umywalka nablatowa, Roca 541 zł, podwieszana miska WC Victoria, Roca 252 zł; płytki ścienne, Vives 1764 zł/25 m2, gres, Vives 631 zł/7 m2; lampa Fuga do mocowania na ścianie lub suficie, IKEA 159,99 zł; meble robione na zamówienie 1500 zł.

Łazienkę prezentujemy w listopadowym numerze magazynu M jak mieszkanie, str. 86-89

Ocena: 0
Tekst: Ewa Jagalska Zdjęcia: Konrad Kalbarczyk

POLECANE ARTYKUŁY