Przytulnie i naturalnie

Drewniana szafka w kolorze ecru z uroczymi szufladami zaopatrzonymi w klasyczne okrągłe uchwyty pasuje do ram okiennych i wykonanych z naturalnych materiałów akcesoriów, takich jak maty łazienkowe o dekoracyjnej, praktycznej strukturze, niewielki taboret – doskonałe miejsce na kosmetyki – czy wiklinowe kosze na rozmaite gadżety. Światło dzienne doświetla pomieszczenie i wraz z dominującą we wnętrzu jasną kolorystyką sprawia, iż przestrzeń łazienki wydaje się znacznie większa. Na ścianach i wokół wanny umieszczono białe prostokątne płytki, które zlewają się z barwą ścian, natomiast podłogę pokrywa ożywiająca spokojny wystrój posadzka w formie biało-czarnej szachownicy. Aranżację uzupełniają okrągłe lustro zawieszone na jednej ze ścian, które dzięki białej, wyodrębniającej go z tła ramie wspaniale ozdabia wnętrze, a także eleganckie akcesoria należące do 33-elementowej kolekcji Novatorre Metalia 1 – pojemnik kosmetyczny i wieszak na ręcznik. Drewniane detale, podobnie jak umieszczone na szafce kwiaty, wprowadzają do tego nieco surowego pomieszczenia ciepłą, przytulną atmosferę sprzyjającą relaksowi i zabiegom pielęgnacyjnym.

Wygodna część kąpielowa

Najważniejszym elementem strefy kąpieli usytuowanej pod oknami jest – obok emaliowanej wanny – funkcjonalna i nowoczesna bateria należąca do kolekcji Algeo firmy FERRO. Linię wyróżniają: prosty kształt, interesujący motyw klepsydry zastosowany w korpusach oraz rączki uchwytów o idealnie płaskiej powierzchni. Znajdująca się tutaj bateria wannowa wyposażona została w regulator ceramiczny oraz zawór zwrotny z automatycznym przełącznikiem wanna/prysznic z blokadą. Towarzyszy jej rączka natrysku o ładnej okrągłej formie oraz praktyczny, zapewniający bezpieczeństwo i wygodę uchwyt wannowy z mydelniczką.

Funkcjonalny podział na strefy

Przedstawiona na zdjęciach łazienka jest pomieszczeniem o niewielkiej powierzchni, dlatego poszczególne jej strefy są ze sobą połączone. Obok wanny znalazła się estetycznie zaaranżowana przestrzeń umywalki, z którą sąsiaduje otwarta strefa prysznica. Umywalka o lekko zaoblonej formie doskonale prezentuje się na drewnianym blacie szafki/stolika, podobnie jak tworząca z nią parę bateria umywalkowa stojąca z obrotową wylewką Algeo. Jest tu wystarczająco dużo miejsca na wszystko, co potrzebne do mycia i pielęgnacji: kosmetyki ukryte w ładnych szklanych buteleczkach oraz ręczniki w obowiązującej w pomieszczeniu kolorystyce ułożone w pojemnych wiklinowych koszykach. Całość tworzy przytulną i funkcjonalną przestrzeń.

Otwarta strefa prysznica umożliwia zaoszczędzenie cennego miejsca, swobodne poruszanie się oraz dostęp do akcesoriów do mycia, co jest szczególnie ważne zwłaszcza dla użytkowników małych łazienek. Ozdabia ją nowoczesny zestaw natryskowy przesuwny Squerto Lux z charakterystyczną dużą kwadratową deszczownią i prostokątną 1-funkcyjną rączką prysznica oraz praktyczną płaską półką na kosmetyki. Zestaw połączono z dobrze komponującą się z nim baterią natryskową Algeo Square.

Łazienka na poddaszu pozwala na pielęgnację we wspaniałej scenerii. Jasne barwy i docierające przez okna światło, użyteczne i eleganckie akcesoria oraz elementy wyposażenia wykonane z naturalnych materiałów dają poczucie komfortu i zapewniają doskonały wypoczynek.