Aranżacje łazienek 2015. Płytki cementowe, fazowane czy z wzorem kwiatowym?

Co nowego pojawiło się w aranżacjach łazienek w 2015 roku? Czy płytki fazowane, drewno w łazience albo płytki cementowe to elementy wyposażenia, które chętnie wykorzystujemy w nowych projektach łazienek? A może pojawiły się ciekawe dodatki dekoracyjne lub wzory, których do tej pory nie oglądaliśmy zbyt często w aranżacjach łazienek? Wybraliśmy kilka trendów i modnych przykładów z aranżacji łazienek 2015!

Mozaika i drabina w modnej aranżacji łazienki
Płytki cementowe w modnej aranżacji łazienki 2015
Drewno w łazience i modne lustro
Modna łazienka połączona z sypialnią
Wanna wolnostojąca i drewno w aranżacji łazienki 2015

Co najchętniej wybieramy do aranżacji łazienek 2015? Czy pojawiły się nowe trendy? A może coś powoli znika? Na pewno swoją pozycję umocniły płytki fazowane, mozaika i drewno w łazience. Także mocno trzymają się płytki imitujące beton oraz łazienki czarno – białe. Nowością są płytki cementowe z graficznymi wzorami oraz wzory kwiatowe i  heksagonalne w dodatkach.

Aranżacje łazienek 2015: nowość - płytki cementowe

Najciekawszym trendem, który zaobserwowaliśmy w aranżacjach łazienek 2015 są płytki cementowe z wzorami graficznymi. Płytki cementowe idealnie pasują do gładkich wielkoformatowych, jednokolorowych płytek charakterystycznych dla stylu nowoczesnego. Płytki cementowe w łagodnych, lekko wypłowiałych kolorach ale z graficznymi wzorami  ożywiają zazwyczaj dwukolorowe czarno – białe lub szare aranżacje łazienek. Płytki cementowe zazwyczaj układane są na podłodze, czasem z bordiurą z gładkich płytek  - jak dywan, czasem na całej powierzchni posadzki.

Aranżacje łazienek 2015: płytki fazowane – umacniają swoją pozycję

W aranżacjach łazienek 2015 mocno trzymają się płytki fazowane. Najczęściej są białe, czasem czarne. Płytki fazowane układane są na zakładane, jak kiedyś na piecach. Płytki fazowane, w zależności od projektu łazienki,  układane są  do jednej trzeciej wysokości łazienki, chyba że w kabinie prysznicowej – wtedy do sufitu. Płytki fazowane pojawiają się w łazienkach w stylu retro i nowojorskiego art deco.

Aranżacje łazienek 2015: drewno w łazience

Drewno w łazience pojawia się najczęściej w projektach łazienek w stylu nowoczesnym. Drewno w łazience ma za zadanie ocieplić szare płytki z industrialnym wzorem betonu lub w czarno – białe minimalistyczne aranżacje.

Więcej: cegła w łazience

 

Aranżacje łazienek 2015: cegła w łazience

Cegła na ścianach pojawia się w aranżacjach łazienek 2015 w stylu nowoczesnym. Cegłę pozostawia się w jej oryginalnej formie, podkreślając jej chropowatą strukturę gładkimi, polerowanymi wielkoformatowymi płytkami w kolorze białym lub maluje na czarno. Wtedy tez pojawia się drewno w łazience, które ma tę właściwość, że wydobywa i podkreśla kolor czarny, jednocześnie będąc w roli głównej.

Zobacz: modne wzory kwiatowe

 

Aranżacje łazienek 2015: mozaika jednobarwna i z wzorami kwiatowymi

Mozaika zadomowiła się na dobre w aranżacjach łazienek 2015 roku. Zdecydowanie częściej wybieramy mozaikę gładką jednokolorową, szczególnie do małych łazienek, które dzięki drobnym płytkom stają się optycznie większe. Ale tez coraz częściej wybieramy do aranżacji łazienek 2015 modne wzory kwiatowe do odtworzenia na mozaice. Pamiętajmy jednak, że takie duże wzory kwiatowe najładniej wyglądają na dużej powierzchni, najlepiej na całej ścianie. Wybierzmy więc ścianę nad wanną albo z kabiną prysznicową, która stanie się punktem centralnym projektu łazienki.

Więcej: drabina modnym dodatkiem dekoracyjnym

 

Aranżacje łazienek 2015: modne dodatki dekoracyjne do łazienek

Trendem w dodatkach w aranżacjach łazienek 2015 roku są okrągłe lustra i drabiny. Lustra nad umywalkami wieszamy na skórzanych paskach, łańcuchach lub specjalnych linkach. Okrągłe lustra idealnie pasują do projektów łazienek w stylu nowoczesnym i retro. Drabiny jako wieszaki na ręczniki są nowym dodatkiem dekoracyjnym potrafiącym zbudować ciekawa i nowoczesna aranżację łazienek 2015. W zależności od materiału z jakiego są wykonane będą pasowały do stylu nowoczesnego, retro, industrialnego a nawet glamour.

Aranżacje łazienek 2015: czarno – białe

Czarno – białe projekty łazienek to już standard w aranżacjach łazienek 2015 roku. Takie graficzne połączenia kolorystyczne wpisały się na stałe do stylu nowoczesnego, minimalistycznego i retro. Wykorzystujemy tu płytki gładkie, wielkoformatowe, polerowane i matowe, płytki fazowane i mozaikę, a nawet cegłę.

Zobacz: sypialnia połączona z łazienką

 

Aranżacje łazienek 2015: łazienka połączona z sypialnią

Właściciele mieszkań ponadprzeciętnej wielkości mogą pozwolić sobie na zaanektowanie jednej z łazienek tylko dla siebie. A skoro łazienka posiada wejście tylko z sypialni czemu nie pójść krok dalej i nie połączyć tych dwóch pomieszczeń? No właśnie. Dzieje się tak coraz częściej i jest to dobrze widoczne w aranżacjach łazienek 2015 roku. W projektach łazienek połączonych z sypialnią widzimy wolnostojące wanny, kabiny prysznicowe typu „walk –in” i dużo szkła.

Ocena: 0
Tekst: Monika Czerwińska-Konarska Zdjęcia: Mariusz Bykowski

POLECANE ARTYKUŁY