Projekt łazienki na poddaszu: nieszablonowe trio, czyli cegła, beton i drewno

2015-01-09 19:43

Łazienka na poddaszu stała się idealnym miejscem do wyeksponowania naturalnych materiałów, które nadają aranżacji ponadczasowy wyraz. Projekt łazienki, w której trio idealne stanowi surowa cegła na ścianie, zimny beton i wyjątkowo klimatyczne drewno, urzeka loftowym minimalizmem, który w odbiorze zachwyca naturalnym urokiem i wbrew pozorom - ciepłem.

Mieszkanie na poddaszu, z natury, ma swój wyjątkowy klimat. Ot tak po prostu. Niecodzienny charakter przestrzeni na poddaszu czuć nie tylko w pokoju dziennym czy nieco industrialnej kuchni, ale także w bardziej intymnych miejscach, jak na przykład łazienka. Choć ta, dla niektórych jest wnętrzem, które powinno emanować niepowtarzalnym ciepłem i elegancją zarazem, w wielu przypadkach projekt łazienki burzy ten schemat urzekając ponadczasowym podejściem do tematu i niekonwencjonalnym rozwiązaniem. Oto łazienka na poddaszu, której aranżacja świetnie łączyć naturalne materiały.

Projekt łazienki na poddaszu: cegła na ścianie to jest to

Wyjątkową otwartością w stosunku do projektu łazienki na poddaszu wykazała się Iwona Kurkowska z Decolatorium, która podjęła się aranżacji łazienki w lofcie. Projekt łazienki zakładał aranżację kąpielowego wnętrza, które stylistyką nie będzie odstawało od reszty wnętrz - klimatycznych przestrzeni na poddaszu, w których na plan pierwszy aranżacji wychodzi surowa cegła na ścianie. Ten sam zabieg zastosowano także w aranżacji łazienki. Dzięki temu mieszkanie na poddaszu nabiera wyjątkowej spójności, a aranżacja wnętrz sprytnie uciekła od niepotrzebnego chaosu. Niekwestionowanym bohaterem projektu łazienki na poddaszu jest cegła na ścianie o przepięknej barwie. To ona nadaje szyku całemu wnętrzu i decyduje o jego charakterze. Jej idealnym dopełnieniem jest naturalny beton. Choć takie połączenie może wydawać się wyjątkowe chłodne, w rzeczywistości projekt łazienki emanuje przyjemnym ciepłem i niecodziennym klimatem. Elementem ocieplającym całość aranżacji są bez wątpienia drewniane elementy konstrukcyjne, a także forma mebli łazienkowych. Zdecydowano się na proste, minimalistyczne szafki w kolorze białym, które idealnie spełniając swoją rolę, nie zakłócają odbioru projektu łazienki na poddaszu, w której bohaterem wciąż pozostaje naturalna cegła. Wymarzonym dopełnieniem projektu wnętrza są okna dachowe, które paradoksalnie przestrzeni indywidualności, zapewniając jednocześnie o maksymalnej intymności. Dzięki temu wnętrze łazienki zostaje także idealnie doświetlone światłem naturalnym, które nadaje ostateczny kształt aranżacji.

Kontakt z pracownią:

Decolatorium
Iwona Kurkowska
Telefon: +48 606 471 383
www.decolatorium.blogspot.com