Projekt łazienki na poddaszu: nieszablonowe trio, czyli cegła, beton i drewno

2015-01-09 19:43

Łazienka na poddaszu stała się idealnym miejscem do wyeksponowania naturalnych materiałów, które nadają aranżacji ponadczasowy wyraz. Projekt łazienki, w której trio idealne stanowi surowa cegła na ścianie, zimny beton i wyjątkowo klimatyczne drewno, urzeka loftowym minimalizmem, który w odbiorze zachwyca naturalnym urokiem i wbrew pozorom - ciepłem.

Mieszkanie na poddaszu, z natury, ma swój wyjątkowy klimat. Ot tak po prostu. Niecodzienny charakter przestrzeni na poddaszu czuć nie tylko w pokoju dziennym czy nieco industrialnej kuchni, ale także w bardziej intymnych miejscach, jak na przykład łazienka. Choć ta, dla niektórych jest wnętrzem, które powinno emanować niepowtarzalnym ciepłem i elegancją zarazem, w wielu przypadkach projekt łazienki burzy ten schemat urzekając ponadczasowym podejściem do tematu i niekonwencjonalnym rozwiązaniem. Oto łazienka na poddaszu, której aranżacja świetnie łączyć naturalne materiały.

Projekt łazienki na poddaszu: cegła na ścianie to jest to

Wyjątkową otwartością w stosunku do projektu łazienki na poddaszu wykazała się Iwona Kurkowska z Decolatorium, która podjęła się aranżacji łazienki w lofcie. Projekt łazienki zakładał aranżację kąpielowego wnętrza, które stylistyką nie będzie odstawało od reszty wnętrz - klimatycznych przestrzeni na poddaszu, w których na plan pierwszy aranżacji wychodzi surowa cegła na ścianie. Ten sam zabieg zastosowano także w aranżacji łazienki. Dzięki temu mieszkanie na poddaszu nabiera wyjątkowej spójności, a aranżacja wnętrz sprytnie uciekła od niepotrzebnego chaosu. Niekwestionowanym bohaterem projektu łazienki na poddaszu jest cegła na ścianie o przepięknej barwie. To ona nadaje szyku całemu wnętrzu i decyduje o jego charakterze. Jej idealnym dopełnieniem jest naturalny beton. Choć takie połączenie może wydawać się wyjątkowe chłodne, w rzeczywistości projekt łazienki emanuje przyjemnym ciepłem i niecodziennym klimatem. Elementem ocieplającym całość aranżacji są bez wątpienia drewniane elementy konstrukcyjne, a także forma mebli łazienkowych. Zdecydowano się na proste, minimalistyczne szafki w kolorze białym, które idealnie spełniając swoją rolę, nie zakłócają odbioru projektu łazienki na poddaszu, w której bohaterem wciąż pozostaje naturalna cegła. Wymarzonym dopełnieniem projektu wnętrza są okna dachowe, które paradoksalnie przestrzeni indywidualności, zapewniając jednocześnie o maksymalnej intymności. Dzięki temu wnętrze łazienki zostaje także idealnie doświetlone światłem naturalnym, które nadaje ostateczny kształt aranżacji.

Kontakt z pracownią:

Decolatorium
Iwona Kurkowska
Telefon: +48 606 471 383
www.decolatorium.blogspot.com

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE