W aranżacji małej łazienki postawiono na biel, drewno i geometryczną mozaikę. Dzięki zróżnicowaniu okładzin, niewielka przestrzeń łazienki została sprytnie podzielona na strefy.

Aranżacja małej łazienki: czarno na białym

Główną rolę w aranżacji małej łazienki gra ściana wyłożona czarno-białą, geometryczną mozaiką. Czerń i biel pojawiają się w aranżacji także poza wzorem mozaiki. Dzięki temu we wnętrzu udało się stworzyć wrażenie płynnego przejścia kolorów. Białe, fazowane płytki zostały ulożone na zabudowie gipsowo-kartonowej, na której podwieszono miskę ustepową. Dzięki temu powstała wnęka została zaaranżowana na strefę mokrą w małej łazience.

Zobacz też: Geometryczne płytki we wnętrzu łazienki >>>

Obecność szkła pod prysznicem sprawiła że przestrzeń we wnętrzu nie została optycznie zmniejszona. Czarny akcent pojawia się zaś pod postacią lustra. Drewno swoją obecnością, ocieplilo klimat całego wnętrza i nadało mu szlachetnego, eleganckiego wyrazu.

Aranżacja małej łazienki: szlachetne rysy

Drewno w łazience? To dylemat przed którym staje wiele osób. Drewno ociepla często sterylny charakter wnętrza łazienki i nadaje mu szlachetnego, eleganckiego wyrazu. Odpowiednio dobrane i zaimpregnowane, można bez obaw zastosować we wnętrzu łazienki, nawet pod prysznicem. Podłoga w łazience jest bardziej niż w innych pomieszczeniach narażona na wilgoć, dlatego najlepiej sprawdza się w tej roli drewno egzotyczne. Wybierając gatunek drewna do łazienki powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na to, czy dany gatunek jest odporny na wilgoć. Do zabezpieczenia drewnianych powierzchni najlepiej jest użyć oleju - jest to najlepsza forma ochrony, gdyż sprawia, że wszystkie szczeliny są wypełnione. Można użyć także lakieru wodoodpornego, którego powłoki nie łuszczą się pod wpływem wody.

Autor projektu: www.shokodesign.com