Najmodniejsze lustra do łazienki. 21 pomysłów na idealne lustro do łazienki

2023-07-04 10:00

Lustra łazienkowe pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale i estetyczną. Odpowiednio zaaranżowane mogą skupiać na sobie całą uwagę i podkreślać wyjątkowy charakter wnętrza. W naszej galerii znajdziesz 21 oryginalnych i modnych luster łazienkowych. Daj się zainspirować!

Lustro do łazienki - inspiracje

Wybierając lustro do łazienki, przede wszystkim skupiamy się na kwestiach praktycznych, zwłaszcza gdy urządzamy małą przestrzeń. Lustro to w końcu genialny sposób na optyczne dodanie wnętrzom kilku metrów kwadratowych. Ponadto, lustra odbijają światło, dzięki czemu nawet łazienki bez okien wydają się być jaśniejsze i bardziej przestronne.

Lustro w łazience to jednak nie tylko funkcjonalność. Lustrzana tafla może być również fenomenalną ozdobą wnętrza.

Obecnie możemy wybierać z setek, jeśli nie tysięcy różnych kształtów, rozmiarów i kolorów luster. Ogromną popularnością cieszą się szczególnie lustra okrągłe lub o nieregularnych, obłych kształtach.

Lustra do łazienki - inspiracje
Autor: Giera Design

Delikatne zaokrąglenia krawędzi doskonale wpisują się w klimat łazienki, redukując wszelki stres i niepokój, jaki mogą wywoływać ostre krawędzie. Sprzyjając odpoczynkowi i kojąc zmysły.

Lustro do łazienki wg najnowszych trendów to małe dzieło sztuki. Może mieć nieoczywisty kolor -np. taflę w odcieniu różu lub błękitu. Z kolei lustro do łazienki z oświetleniem od spodu wybije się na pierwszy plan i skupi na sobie całą uwagę.

Lustra do łazienki - inspiracje
Autor: alfaram.pl

Modne lustra do łazienki, które możemy spotkać w sklepach i w kolorowych magazynach wnętrzarskich to modele o oryginalnych, czasem bardzo ozdobnych ramach.

ZOBACZ TEŻ: Jak urządzić oryginalną łazienkę? Postaw na kolorowe umywalki - oto 10 cudnych wzorów!

Popularne są więc lustra o ramach imitujących złote promienie, stylizowane ramy rodem z XVIII wieku, albo minimalistyczne i na wskroś nowoczesne ramy w neonowym kolorze.

Lustra do łazienki - inspiracje
Autor: Igor Dziedzicki

Projektanci nie zapominają też o miłośnikach stylu boho i eko – lustra z ramami drewnianymi lub z liny czy nawet mchu robią piorunujące wrażenie!

Szukasz pomysłu na lustro do łazienki? Zobacz najciekawsze aranżacje w galerii poniżej: