Aranżacja łazienki w bloku jest nowoczesna i dobrze przemyślana. Biała łazienka to jedno z najpopularniejszych rozwiązań dotyczące wystroju łazienek dominujące w polskich domach. Właściciele 70-metrowego mieszkania na jednym z warszawskich osiedli wpisują się w ten trend. Do aranżacji łazienki zdecydowali się prosić o pomoc architekta, Mateusza Trojanowskiego. Połączył on w jednym projekcie nowoczesnej łazienki w bloku wymagania i marzenia właścicieli, funkcjonalność i w sposób niezwykle konsekwentny wykorzystał nowoczesną kolorystykę.

Łazienka w stylu nowoczesnym: biel w roli głównej!

Aranżacja białej łazienki to dość oczywista koncepcja, która została przełamana za pomocą lustra, kupionego w Galerii Art Forma. Pojawiło się ono nad umywalką Duravit w bardzo ozdobnej ramie z dekoracyjnym akcentem. Srebrny ornament - dekoracyjna rama lustra - nadaje charakteru całej aranżacji łazienki, podkreśla fantazję właścicieli i idealnie komponuje się ze wszechobecnym minimalizmem. Nowoczesna łazienka w bloku została tak zaprojektowana, że zawsze panuje w niej porządek. Nad toaletą znalazły się pojemne szafki, które tworzą ze ściana jednolite tło i pomieszczą się w nich wszystkie niezbędne przybory i kosmetyki. Na ścianach w łazience pojawiły się duże, białe kafle, a granitowa podłoga w kolorze szarym sprawiają, że powierzchnia wygląda na większą dzięki tzw. zgubieniu skali. Konsekwentna kolorystyka w całej aranżacji łazienki, odpowiednie oświetlenie, podwieszane szafki i WC - wszystko to sprawia, że biała łazienka w bloku prezentuje się niemal jak duży i przestronny salon kąpielowy. Specjalnym zabiegiem w celu powiększenia przestrzeni było również wstawienie kabiny prysznicowej bez brodzika. Miejsce przeznaczone na kąpiel odgrodzone jest jedynie przezroczystym przeszkleniem, co nadaje wnętrzu łazienki lekkości.

Aranżacja łazienki dla gości

Właściciele 70-metrowego mieszkania oprócz nowoczesnej łazienki z kabiną prysznicową zdecydowali się również na urządzenie oddzielnej łazienki dla gości. W tym niewielkim pomieszczeniu znalazło się podwieszane WC, mała umywalka, szafka pod umywalką, zabudowa z płyty MDF nad WC oraz szafa wnękowa, w której mieści się suszarka na pranie z wewnętrzym wentylatorem i kratką w drzwiach, zapewniającą cyrkulację powietrza. Światło w łazience dla gości włącza się na fotokomórkę, co jest wygodnym rozwiązaniem zwłaszcza dla gości.