Aranżacja łazienki: biała łazienka w stylu nowoczesnym. Bardzo nowoczesnym!

2015-05-12 16:19

Aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym to wygoda, funkcjonalność i czystość formy. Dlatego tak istotny jest przemyślany projekt łazienki i sprawne wykonawstwo. Pokazujemy kilka inspiracji aranżacji łazienek w stylu nowoczesnym, przede wszystkim w kolorze białym z wyróżniającymi się dużymi gładkimi powierzchniami ścian i nowoczesnymi bateriami.

Spis treści

  1. Projekt łazienki w stylu nowoczesnym: dlaczego projekt jest ważny?
  2. Projekt łazienki w stylu nowoczesnym: kolorystyka
  3. Realizacja łazienki w stylu nowoczesnym: dokładność, precyzja…

Aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym wydaje się być sprawą bardzo prostą, bo popularną w ostatnich latach. Jednak nic bardziej mylnego. Łazienka w stylu nowoczesnym nie wybacza ani błędów projektowych ani wykonawczych. W aranżacji łazienki w stylu nowoczesnym wszystko widoczne jest jak na dłoni. Każde niedociągnięcie w projekcie łazienki objawiające się w brakiem funkcjonalności oraz wykonawcze – widoczne na dużych, gładkich powierzchniach, gdzie jedynym detalem są elementy użytkowe jest wyjątkowo widoczne i nie do zaakceptowania.

Projekt łazienki w stylu nowoczesnym: dlaczego projekt jest ważny?

Aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym jest jasna i przejrzysta. Nie ma tu nic zbędnego, żadnych dodatków dekoracyjnych służących tylko ozdobie. Aranżacja łazienki w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym jest przede wszystkim jest  bardzo funkcjonalna. I właśnie za to ją kochamy. Dlatego tak bardzo ważny jest dobry projekt łazienki uwzględniający rozmiar i kształt płytek oraz rodzaj armatury łazienkowej. Styl nowoczesny to duże, gładkie, niczym nie zakłócone powierzchnie. Wszystko jedno czy z płytek wielkopowierzchniowych czy drobnej mozaiki. Dlatego bardzo ważne jest przed zakupem dokładne rozliczenie płytek lub kamienia. Unikniemy wtedy wąskich, wyjątkowo szpecących gładkie ściany, docinek. Czasem jest to niestety kosztem kupienia większej ilości płytek niż wynika z powierzchni ścian, ale jeśli tego nie zrobimy stracimy cały zamierzony efekt. Na etapie projektu łazienki musimy przewidzieć czy chcemy montować baterie podtynkowe – wcześniej będzie potrzebna cześć elementów – unikniemy w ten sposób nie potrzebnego zdejmowania już położonych płytek. Nie zapominajmy też o wielkośći i kształcie umywalek, muszli wc i wanien. Muszą być proporcjonalne do wielkości pomieszczenia.

Projekt łazienki w stylu nowoczesnym: kolorystyka

Łazienka w stylu nowoczesnym jest zazwyczaj monochromatyczna. Zdecydowanie rzadziej projektuje się teraz mocne, graficzne kontrasty kolorystyczne, ponieważ na dłuższą metę okazują się po prostu męczące. Często oczywiście wprowadza sie drugi kolor, ale jest to kolor odmiennego materiału, na przykład drewna. W aranżacjach łazienek mocno trzymają się kolory biały, szary, czarny oraz beżowy. Kolor biały jest na tyle popularny, że producenci baterii łazienkowych postanowili też podążyć za tym trendem. Zazwyczaj wybieramy płytki jednobarwne i gładkie. Jeśli dysponujemy odpowiednią powierzchnią idealnie sprawdzą się płytki jednobarwne z efektem 3D. Styl nowoczesny w aranżacji łazienki, tak jak w innych dziedzinach lubi wpływy stylu vintage w formie wyrazistych i wzorzystych płytek cementowych. Wyróżniają się one wyrazistymi, drobnymi wzorami w monochromatycznych kolorach.

Realizacja łazienki w stylu nowoczesnym: dokładność, precyzja…

Styl nowoczesny w aranżacji łazienki to czyste formy i linie. Dlatego tak istotna jest dokładność wykonania drobiazgowo zaprojektowanego wnętrza. Wszyscy wiemy, że „diabeł tkwi w szczególe”. Dlatego  wszystkie elementy muszą być perfekcyjnie ułożone, płytki rozmierzone i docięte, dobrane kolorystycznie fugi, by nic nie zakłócało spokoju i harmonii. Wykonawcy podejmujący się realizacji łazienki w stylu nowoczesnym powinni mieć już doświadczenie w takich realizacjach oraz wykazywać się cenną umiejętnością czytania projektów. Na tym etapie właściciele i architekci powinni często bywać  w swoich wymarzonych mieszkaniach. Im szybciej wychwycimy coś co nam się nie podoba, tym większa szansa na naprawienie błędu lub drobną korektę projektu łazienki.