Jak urządzić kuchnię funkcjonalnie? Jaki kolor do kuchni? Sprawdź nasze podpowiedzi

2024-05-02 15:06

Jaki kolor do kuchni? Wybierając kolory ścian w kuchni, pamiętajmy, że jet to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Dlatego kolor ścian w kuchni powinien sprzyjać rodzinnym biesiadom, ale także pasować do aranżacji reszty wnętrz. Kolory ścian kuchennych mogą pobudzać apetyt – dla niejadków albo wyciszać podczas kuchennych gotowań. Zobacz modne kolory ścian w kuchni.

Spis treści

  1. Kolory ścian w kuchni a wielkość wnętrza
  2. Kolory ścian w kuchni a meble
  3. Kolory ścian w kuchni: galerie zdjęć

Dobór kolorów ścian w kuchni zależy od tego, czy jest pomieszczenie samodzielne, czy może łączy się z innymi wnętrzami. Jeśli kuchnia jest otwarta na salon, dobrze, aby wnętrza były urządzone w podobnej – spójnej kolorystyce i stylistyce co salon. Podpowiadamy, jak dobierać kolory w kuchni.

Kolory ścian w kuchni a wielkość wnętrza

Dobierając kolory ścian w kuchni, powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość i doświetlenie pomieszczenia. Jasne kolory ścian mogą optycznie powiększyć małe wnętrze. Ciemne kolory ścian odwrotnie. Możemy jednak o nich pomyśleć, jeśli cała aranżacja kuchni utrzymana jest w ciemnych barwach, a wnętrze jest dobrze doświetlone – na przykład dużym oknem.

Kolory ścian w kuchni a meble

Kolory ścian w kuchni mogą współgrać z meblami lub stanowić dla nich kontrapunkt. Wszystko zależy od naszych upodobań i aranżacji kuchni. Kolory ścian w odcieniach czerwieni będą się dobrze łączyły z ciemnymi meblami kuchennymi - o czarnych lub szarych frontach, a także z bielą.

Trafnym wyborem do kuchni są świeże, jasne, kolory, jak biały i niebieski
Autor: Monika Filipiuk-Obałek Nowoczesny salon

Białe i beżowe kolory ścian możemy wykorzystać przy praktycznie każdym kolorze mebli w kuchni. Zwróćmy tylko uwagę, aby wnętrze nie stało się zbyt monotonne. Ciemne kolory ścian – ciemny szary, ciemny brąz – ciekawie połączy się z jasnymi (białymi) szafkami w kuchni. Dobór koloru ścian w kuchni jest indywidualną kwestią, dlatego wybierajmy kolory, wśród których najlepiej się czujemy.

Kolory ścian w kuchni: galerie zdjęć

Klasyczne w stonowanych odcieniach ciepłego beżu czy nowoczesne z lakierowanymi frontami? Zobacz nasze pomysły na aranżację kuchni. W galerii znajdziesz również nieco bardziej odważnie urządzone wnętrza z mocnym akcentem kolorystycznym.

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio