Beton architektoniczny: ściany i meble z betonu Morgan & Möller

2014-07-01 12:19

Beton architektoniczny to materiał dający ogromne możliwości projektowe. Beton dekoracyjny chętniej jest wykorzystywany do wykończenia ścian, podłóg, a także blatów. Są też meble z betonu! Marka Morgan & Möller postanowiła udomowić beton architektoniczny, wykorzystując go m.in. do produkcji mebli.

Beton architektoniczny w kuchni: dekoracja ścian, blaty i meble z betonu
Autor: Materiały prasowe Morgan & Möller Ciekawy pomysł na aneks kuchenny. Beton architektoniczny może być wykorzystany zarówno do dekoracji ścian, jak i wykonania elementów zabudowy kuchennej i dekoracji, tj. blaty, półki, wyspy kuchenne, misy.

Spis treści

  1. Beton architektoniczny Morgan & Möller: meble z betonu
  2. Płyty betonowe do wnętrz: beton dekoracyjny

Beton architektoniczny to coraz popularniejszy trend w aranżacji wnętrz. Do tej pory beton dekoracyjny na ścianie był z powodzeniem wykorzystywany w aranżacji wnętrz, nadając przestrzeniom mieszkalnym iście industrialny klimat. Ograniczony jedynie do dekoracji ścian czy podłóg, stał się jednym z największych trendów wnętrzarskich. Marka Morgan & Möller postanowiła nadać betonowi architektonicznemu nieco inne znaczenia – uczyniła go bohaterem w dziedzinie produkcji mebli! Oto pomysły na meble z betonu: na pewno nie jeden amator oryginalnych rozwiązań we wnętrzach chciałby choć jeden taki mebel lub dekorację mieć w swojej kolekcji. Wystarczy jeden ciekawy element z betonu, aby wnętrze nabrało oryginalności.

Beton architektoniczny Morgan & Möller: meble z betonu

Coraz częściej dostrzega się przewagę betonu architektonicznego nad innymi materiałami wykończeniowymi. Największą jego zaletą jest ogromna plastyczność. Odlew betonowy może przybierać dowolny kształt, co umożliwia realizowanie oryginalnych pomysłów wykorzystywanych podczas aranżacji wnętrz. Nowością są meble z betonu. Odlewy z architektonicznego betonu mogą być lżejsze nawet od litego drewna. Poza tym meble z betonu, czy betonowe blaty są bardziej wytrzymałe, a przede wszystkim łatwiejsze w pielęgnacji. Beton we wnętrzu znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne są rozwiązania proste i funkcjonalne, a jednocześnie nieco nietypowe i zaskakujące. Po modzie na dekoracje ścian z użyciem płyt betonowych, pojawił się pomysł na oryginalne meble z betonu. Betonowe elementy po odpowiedniej impregnacji wykorzystywać można także w ogrodzie.

Płyty betonowe do wnętrz: beton dekoracyjny

Wśród propozycji marki Morgan & Möller znajdziemy płyty z betonu architektonicznego o standardowych formatach, tj. 60x60, 90x60 i 120x60cm, ale także w rozmiarach dostępnych na zamówienie. W ofercie firmy są płyty przeznaczone są zarówno do wnętrz, jak i na elewacje. Do wyboru mamy płyty o gładkiej fakturze, z wżerami lub z efektem marmuru. Wszystkie płyty i inne elementy z betonu dostępne są zarówno w ciemnym, jak i jasnym odcieniu modnej szarości, a do wnętrz można je zamówić także w antracycie, bieli oraz pozostałych barwach zbliżonych do palety RAL.