Biała kuchnia wróciła do łask. Biel jest kolorem uniwersalnym, dlatego łatwo ją łączyć z innymi barwami. Biały kolor pasuje głównie do kuchni nowoczesnych, urządzonych w stylu minimalistycznym. Choć są oczywiście wyjątki od tej reguły. Zdarzają się również kuchnie stylowe z białą zabudową.

Białe kuchnie wyglądają lekko, dlatego są dobrym rozwiązaniem do małych mieszkań. Biała zabudowa "wtapia się" w ścianę, a mała kuchnia wyda się dzięki temu przestronniejsza. Białe kuchnie nie muszą być zimne. Staną się przytulne i miłe, jeśli wprowadzimy kolorowe dodatki. Do białego pasują m.in. pomarańczowy, czerwony, zielony. Kolorowe mogą być akcesoria kuchenne, wazony, doniczki, obrusy, krzesła. Zobacz nasz poradnik i inspiracje. Biała kuchnia - aranżacje dla każdego!

Zobacz też: Nowoczesna biała kuchnia: jak dopasować do niej ściany, podłogę i blat?>>

Czy białe kuchnie są praktyczne?

Wiele osób waha się nad wyborem białych kuchni do swojego mieszkania w obawie, że zbyt dużo czasu będą musieli poświęcić na sprzątanie. Decydując się na białe szafki kuchenne czy białe blaty warto wybrać dobre materiały. Wtedy nie będzie problemu z czyszczeniem białych powierzchni. Ponadto kolor nie będzie zmieniał odcienia pod wpływem światła dziennego. W galerii zdjęć prezentujemy kuchnie w różnym stylu, których wspólny punktem wyjścia jest biały kolor: białe fronty szafek, białe stoły, biała zabudowa kuchenna.

Biała kuchnia powiększy optycznie wnętrze. Aranżacja wnętrza w białym kolorze sprawdzi się w małych kuchniach, słabo doświetlonych i tych połączonych z salonem.

Sprawdź: Jak urządzić mały pokój? Pomysł na ładny mały pokój dzienny - GALERIA >>

Biała kuchnia - aranżacje - to jest modne!

Biała kuchnia może oznaczać, że w kuchni decydujemy się na totalną biel: meble kuchenne są białe, ściany, a nawet podłoga. Główną rolę w takiej aranżacji wnętrz będą grały dodatki – kolorowe podkładki, kuchenne sprzęty czy dekoracja okna. Gdy decydujemy, że w białej kuchni białe są tylko meble, reszta wnętrza powinna oscylować w kilku wybranych kolorach, aby nie wprowadzić do kuchni bałaganu i chaosu.

Zobacz też: IKEA aranżacje - meble do małego mieszkania. 19m2 z pomysłem!>>

Meble kuchenne białe - dlaczego warto?

Biały jest kolorem neutralnym i bezpiecznym, dlatego możemy go prawie dowolnie łączyć z innymi barwami. Biała kuchnia będzie ciekawie wyglądała w połączeniu z czerwienią, jasnymi fluorescencyjnymi kolorami pomarańczu, zieleni i żółci. Zobacz w galerii zdjęcia i ładne pomysły na białą kuchnię!

Zobacz też: Rozwiązania dla małych mieszkań: SALON Z ANEKSEM KUCHENNYM. Piękne projekty ZDJĘCIA>>

Białe kuchnie idealnie pasują do małych wnętrz, powiększając optycznie niewielką przestrzeń. Trzeba jednak uważać, by nie stały się zbyt sterylne i laboratoryjne. Zastosowanie jednego dodatkowego koloru może diametralnie zmienić charakter białej kuchni. Kolor pastelowy sprawi, że kuchnia zyska nutę retro, kolor ciemny, nasycony - na przykład szary, kobalt czy żółty - spowoduje, że biała kuchnia stajnie się nowoczesna i wyrafinowana.

Dobrym trikiem przełamującym monotonię białej kuchni jest łączenie różnych wykończeń frontów szafek – lakier matowy i na wysoki połysk. Białe kuchnie wyróżniają też ciekawe okładziny ścienne nad blatem w postaci lakierowanego szkła, nieotynkowanej cegły lub specjalnych tapet. Wielki wybór dodatków i elementów wykończeniowych sprawia, że każda biała kuchnia może być inna.

Biała kuchnia – aranżacje modne i wygodne

Wśród białych kuchni możemy wyróżnić trzy równorzędne trendy: kuchnie nowoczesne, retro i tzw. nowoczesną klasykę. W przypadku białych kuchni styl rustykalny wydaje się być w odwrocie.

Biała kuchnia w stylu nowoczesnym – wyróżnia ją konsekwencja w białym wykończeniu frontów szafek, okładzin ściennych i podłóg. Idealnym przełamaniem bieli są rośliny umieszczone w nowoczesnych donicach lub wazonach oraz tkaniny w postaci zasłon. Ważnym dodatkiem w nowoczesnych białych kuchniach stały się oryginalne lampy umieszczane nad wyspą kuchenną lub stołem.

Biała kuchnia w stylu retro – dodatek koloru pastelowego (błękit, różowy lub miętowy) na ścianach, w stylizowanych urządzeniach AGD (lodówka, ekspres do kawy) lub w formie drobnych dodatków oraz czarno-biała szachownica na podłodze - to wszystko sprawia, że biała kuchnia nabiera charakteru retro. Dobrze też się sprawdzają w kuchniach retro krzesła o zaokrąglonych kształtach lub każde w innym kolorze, metalowe postery powieszone na ścianach albo ustawione na blacie i oparte o ścianę.

Biała kuchnia w stylu nowoczesnej klasyki – tworzy ją połączenie klasycznych w kształcie frontów szafek, ale wykonanych z nowoczesnych materiałów, ze współczesnymi elementami, takimi jak przezroczyste krzesła czy bardzo ozdobne, wręcz biżuteryjne wyciągi kuchenne. Nie można zapomnieć w takiej kuchni o podłodze w biało-czarną szachownicę. Wszystkie te elementy sprawiają, że całość staje się szykowna i elegancka.

Polecamy: Niebieskie ściany w salonie: 10 pomysłów na nowoczesny salon. PORADY i ZDJĘCIA>>

Biała kuchnia - aranżacje, które Cię zachwycą

Zobacz galerie zdjęć z najpiękniejszymi aranżacjami białych kuchni.