Narodziny Jasia stały się półtora roku temu powodem wielu zmian. Rodzice musieli dostosować do nowych warunków swój tryb życia oraz mieszkanie na Ursynowie. Pokój, który dotychczas był pracownią Eweliny Pary i przechowalnią mniej używanych sprzętów, został przejęty przez nowego domownika.

Jak układanka

Meble zrobił zaprzyjaźniony stolarz. Duże prostopadłościany z lakierowanych płyt MDF można wieszać w różnych konfiguracjach. W zielonych kubikach znajdują się szuflady, w pozostałych - półki. Drzwiczki otwierają się w systemie dotykowym (klik-klak), nie mają więc uchwytów i dzięki temu zachowały abstrakcyjny, geometryczny charakter. Różnorodne rozmiary szafek umożliwiły stworzenie półek na kilku poziomach. Drugim ważnym motywem w otoczeniu Jasia są auta. Pojawiają się m.in. na starannie dobranych naklejkach oraz pościeli. Pozostałe wyposażenie pochodzi niemal wyłącznie z niezawodnej IKEA.

Założenia projektu

  • Pokój miał być wyrazisty, pełen podstawowych, czystych barw i regularnych kształtów.
  • Zachowując maksimum wolnej przestrzeni, należało zapewnić jak najwięcej miejsc do przechowywania.
  • Wyposażenie miało „rosnąć” razem z Jasiem. W przyszłości meble powinny umożliwiać łatwe dopasowanie pokoju do zmieniających się potrzeb dziecka.
clear