Ta aranżacja udowadnia, że wystrój pokoju młodzieżowego czy pokoju dla dziecka wcale nie musi być ściśle związany z płcią zamieszkującego go lokatora.

Uniwersalny pokój młodzieżowy: industrialna kolorystyka

Przedstawiony pokój dla nastolatki lub nastolatka urządzony jest w nowoczesnym, industrialnym wręcz, stylu. Na podłodze króluje posadzka z surowego betonu, a wszystkie ściany pomalowane zostały na jasnoszary kolor, co sprawia, że pomieszczenie optycznie wydaje się przestronniejsze. Większość drobnych elementów wyposażenia zrobiona jest z metalu, co podkreśla industrialny charakter pokoju, natomiast meble utrzymane są w kolorystyce jasnych beżów z domieszką szarości, dzięki czemu osiągnięty jest efekt uniwersalności – kolorystyka ta sprawdzi się zarówno w przypadku pokoju dla nastolatka, jak i pokoju dla nastolatki. Ponadto, kolor beżowy dodaje pomieszczeniu ciepła i przytulności, a nietuzinkowy design mebli (pufy przypominające kamienie, ażurowe, geometryczne krzesło czy futurystyczny stołek) nadaje pokojowi oryginalnego charakteru.

Uniwersalny pokój młodzieżowy: płyta OSB we wnęce

Centralnym punktem pokoju dla nastolatka lub nastolatki jest wnęka obudowana płytą OSB, stanowiąca zarówno główną, niezwykle nieszablonową, dekorację pomieszczenia, jak i tworząca bardzo funkcjonalną ścianę, na której można powiesić mnóstwo rzeczy, oszczędzając przestrzeń na biurku, regale czy podłodze. Naturalny kolor płyty OSB dodatkowo ociepla zimne, industrialne wnętrze pokoju. Podczas urządzania pokoju zadbano o praktyczny system przechowywania – znajduje się w nim wiele półek, szuflad i pojemników na różne przedmioty.