Przynoszą biedę, odstraszają partnerów. Według przesądów tych roślin nie powinno się trzymać w domu

2022-11-25 15:52

Ludzie od zawsze przypisywali roślinom nadprzyrodzoną moc. Według przesądów niektóre gatunki pomagają osiągnąć szczęście i przyciągają pieniądze. Są też rośliny uważane za pechowe, a nawet przynoszące nieszczęście. Oto siedem najbardziej pechowych.

monstera
Autor: getty images

1. Kaktus

Kaktus
Autor: Biuro Kwiatowe Holandia Cereus o smukłych kształcie znakomicie prezetuje sie w grupie

Według przesądów kaktusów nie powinno się ani trzymać w domu, ani dawać w prezencie. Ze względu na kolczastą budowę, wiele osób uważa, że hodowanie tych sukulentów może sprowadzić na domowników cierpienie i choroby.

Z kolei dawanie kaktusów w prezencie, zwłaszcza, gdy to podarek „na nowe mieszkanie”, uznawane jest za faux-pas. Może też sprowadzić na gospodarza nieszczęście i pecha.

2. Wrzos

Wrzos w doniczce
Autor: agencjafree/living4media Nawet z jednego wrzosu w doniczce można zrobić ładną dekorację

Wrzosy w wielu kulturach uważane są za rośliny związane z magią i światem nadprzyrodzonym. Niektóre legendy podają, że czarownice robiły miotły właśnie z wrzosów. Z kolei specjaliści od feng shui twierdzą, że wrzosy przynoszą do domu negatywną energię i zaburzają harmonię przestrzeni.

3. Fiołek

Fiołek afrykański
Autor: Konrad Kalbarczyk Fiołek afrykański

Fiołki to niezwykle urocze i proste w uprawie kwiaty. W odpowiednich warunkach mogą kwitnąc cały rok. Według przesądów, fiołków nie powinni trzymać w domu single, ponieważ roślina skutecznie odstrasza potencjalnych partnerów i może przeszkadzać w znalezieniu drugiej połówki.

4. Hoja

Hoja różowa
Autor: GettyImages Hoja różowa

Hoja obsypuje gałęzie bukiecikami małych kwiatów w kształcie gwiazdek. Oprócz pięknego wyglądu roślina wydziela przyjemny zapach przypominający goździki lub słodkie landrynki.

To urocze pnącze często nazywane jest „rośliną biedy” – według przesądów im bujniej rośnie, tym biedniejsi stają się domownicy.

5. Monstera i filodendron

Filodendron
Autor: Konrad Kalbarczyk

Może dziwić, że tak popularne rośliny doniczkowe, jak monstera i filodendron uznawane są za pechowe. A jednak. Według przesądów obie rośliny emitują negatywną energię i pogarszają samopoczucie.

Z dwojga złego, gorszy jest jednak filodendron, który według wierzeń może powodować kłótnie, a nawet doprowadzić do rozpadu związków.

6. Hibiskus (ketmia, róża chińska)

Ketmia syryjska
Autor: GettyImages Ketmia syryjska

Krzew róży chińskiej hodowany w ogrodzie lub na balkonie jest nieszkodliwy. Zgodnie z wierzeniami zaszkodzić nam może, gdy trzymamy go w domu. Podobno hibiskus negatywnie wpływa na relacje romantyczne. Nie sprzyja też znalezieniu swojej drugiej połówki.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE