Kwiaty na balkon: wybieramy bujnie kwitnące. ZDJĘCIA BALKONÓW, ładne aranżacje

2013-05-14 13:50 Bożena Kowalewska

Bujnie kwitnące kwiaty na balkonie mogą go zdobić od wczesnej wiosny do jesieni. Sprawdź, które kwiaty balkonowe zrobią bujną aranżację balkonu.

Wybierając kwiaty na balkon, chcemy, aby ładnie się prezentowały i cieszyły oko. Nie wszystkie kwiaty balkonowe, które nam się podobają, dadzą bujny kwiatostan. Zanim zaaranżujemy balkon, dobrze sprawdzić, jakie rośliny wyrosną najbujniej. A balkon w kwiatach będzie miłym letnim zakątkiem.

Ładna aranżacja balkonu nie wymaga wiele pracy, wystarczy wybrać efektowne kwiaty balkonowe, by było wesoło, kolorowo i pachnąco. Kwiaty balkonowe można kupić nie tylko w sklepie ogrodnicznym, sprzedają je też nawet supermarkety. Podajemy kwiaty blakonowe, które ładnie kwitną i będą świetną ozdobą aranżacji balkonu.

Kwiaty na balkon: lobelia przylądkowa

Lobelia to popularne kwiaty na balkon. Roślina jednoroczna o pokroju wzniesionym lub zwisającym. Wymaga gleby średnio żyznej, lekko wilgotnej i słonecznego stanowiska. Jeśli chcesz mieć na balkonie lobelię, pamiętaj że kwitnie od maja do listopada.

Kwiaty na balkon: surfinia

Roślina na balkon jednoroczna, jedna z najbujniej kwitnących. Surfinie to najpopularniejsze kwiaty balkonowe, ich odmian i kolorów jest mnóstwo. Surfinia na balkonie tworzy efektowne kaskady, jej pędy dorastają do 2 m! Kwitnie od maja do listopada. Lubi słoneczne miejsca, a więc nadaje się na balkon południowy, i lekko kwaśne podłoże.

Kwiaty na balkon: smagliczka skalna

Bylina na balkon. Lubi ziemię piaszczysto-gliniastą, jest wytrzymała na suszę, pachnie miodem. Tworzy żółte kępy. Kwitnie kwiecień-maj, potem należy ją przyciąć. Wyrasta do wysokości 25 cm.

Kwiaty na balkon: nemezja

Roślina jednoroczna. Te kwiaty balkonowe lubią miejsca słoneczne i zaciszne. Kwitnie od maja do chłodów. Wymaga podłoża przepuszczalnego, wilgotnego. Rośliny siejemy wprost do gruntu lub sadzimy wprost do gruntu lub sadzimy rozsady. Te ostatnie szybciej zakwitną. Idealnie sprawdzi się na balkonie.

Kwiaty na balkon: aranżacje