Trendy: rośliny w mieszkaniu. Co rośliny dają wnętrzu?

2018-02-01 16:15

Rośliny w mieszkaniu stały się na nowo ważnym trendem. Jak kwiaty doniczkowe wpływają na wnętrze i aranżację? Co dzięki roślinom w domu możemy osiągnąć w aranżacji salonu lub kuchni? Jak rośliny budują i dzielą przestrzeń? Oto podpowiedzi, jak eksponować kwiaty w mieszkaniu.

Spis treści

  1. Rośliny w mieszkaniu: ważny trend
  2. Rośliny w domu: jak rośliny budują przestrzeń?

Nie ma nic bardziej pierwotnego i bliższego człowiekowi niż przyroda. Nie ma też piękniejszego dodatku do wnętrz niż rośliny. Są trendem ponadczasowym – rośliny pasują do każdej aranżacji i pomieszczenia. Duże, małe, doniczkowe, w wazonach, na balkonach, czy wewnątrz domu – im ich więcej, tym lepiej.

Rośliny w mieszkaniu: ważny trend

Monstery, palmy, kaktusy, paprocie, bluszcze – kwiaty na dobre skradły serca stylistów i projektantów wnętrz. Rośliny w mieszkaniu sprawiają, że wnętrza nabierają charakteru. Z każdego pomieszczenia pozwolą uczynić azyl, miejsce odpoczynku i relaksu, w którym można „zebrać myśli” po całym dniu poza domem.

Rośliny doniczkowe to najbardziej wdzięczny dodatek, który rozkwita na naszych oczach. Absolutny trend to wszelkiego rodzaju donice, wazony, szklane wazy, stare skrzynie, które stanowią, jakby przedłużenie roślin – oplatają je, wrastają w konstrukcję – są jednością. Jeszcze jakiś czas temu, rośliny w domu kojarzyły się z parapetem zastawionym białymi doniczkami. To stereotypowe postrzeganie kwiatów dawno przestało obowiązywać. Obowiązująca tendencja w trendach brzmi: im bardziej oryginalnie, tym lepiej. Do łask wracają wiklinowe donice oraz plecionki podwieszane pod sufitem. W połączeniu z nietypowymi i egzotycznymi roślinami, wprowadzają duszę do każdego mieszkania.

Rośliny w domu: jak rośliny budują przestrzeń?

Rośliny mogą nadawać charakteru wnętrzom, oddzielać od siebie pomieszczania, zakrywać mankamenty, bądź optycznie powiększać przestrzeń. Umiejętne i przemyślane dobranie kwiatów, może zmienić dom nie do poznania. Kwiaty mają nie tylko walory estetyczne, posiadają też korzystne właściwości dla zdrowia. Floryści radzą, aby na co dzień otaczać się roślinnością, ponieważ dobrze wpływa na nasze samopoczucie, pochłania szkodliwe substancje, poprawia wilgotność powietrza, a co najważniejsze, sprawia, że czujemy się zrelaksowani. Rośliny mogą towarzyszyć nam wszędzie – otaczać nas z każdej strony, a tam gdzie są kwiaty, musi być wiosna – dzięki takim dodatkom, zawita do naszych domów, szybciej niż ta kalendarzowa.

Jak prawidłowo czyścić liście roślin? Domowe sposoby na czyszczenie roślin doniczkowych