Własnoręcznie uszyte dodatki do domu cieszą się coraz większą popularnością. Ich wykonanie nie jest trudne, jednak wymaga trochę pracy. Jeśli jesteście fanami dodatków typu zrób to sam - koniecznie skorzystajcie z naszej instrukcji. Dzięki niej uszyjecie oryginalne osłonki na jajka w kształcie królika!

Do uszycia osłonki-królika na jajko potrzebne będą:

Kawałek materiału i dodatkowo inny kolor tkaniny do zaakcentowania uszu, lamówka i wstążka, nici w trzech kolorach, szpilki, papier, ołówek i nożyczki.

Instrukcja wykonania krok po kroku:

- Rysujemy na papierze dwie formy. Jedna będzie przeznaczona na osłonkę, druga na uszy królika. Następnie odrysowujemy obie formy na lewej stronie tkaniny. Spinamy je szpilkami, a następnie wycinamy, zostawiając mały zapas z każdego brzegu tkaniny.

- Dolny brzeg osłonki podwijamy pod spód i przyszywamy razem z lamówką. Oprócz funkcji estetycznej ładnie zaokrągli ona dolny brzeg osłonki.

- Wszystkie elementy wywijamy na prawą stronę, a następnie umieszczamy uszy w trójkątnym wycięciu osłonki. Kolejnym etapem będzie ponowne przewrócenie na lewą stronę i przyszycie uszu.

- Czarną nitką wyszywamy oczy, różową nos, a grafitową pyszczek. Kokardką lub ozdobną tasiemką możemy zamaskować miejsce połączenia uszu i głowy.

Oryginalna dekoracja stołu na Wielkanoc gotowa!